MSI CoreLiquid 240R pompa 4000 devirde çalışıyor

unchange

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Ürünün montajını MSI Z490-A Pro anakartıma yaptım.
Radyatördeki kabloyu pump fana, pwn çoklayıcı ile fanları tek fan haline getirip CPU_FAN'a, işlemcinin üstüne taktığımız pompanın RGB bağlantısını da Rainbow'a montajladım. Ancak ne yaptıysam radyatördeki fanları %100 çalışmaktan alıkoyamadım sürekli pump fan 4000 RPM BIOS & MSI Center'dan denedim ancak başarısız oldum.
Montaj da mı yanlışlık yaptım ürün mü sorunlu anlam da veremedim. Konu hakkında bilgisi olan yorum yapabilirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de 360r modeli bende onun için konu açmayı planlıyordum. Bende de sürekli 4000 RPM de çalışıyor. Oyun oynarken duymuyorum ama normal film dizi vs. izlerkende aynı ses gelmesi biraz rahat ediyor. BIOS'dan DC moduna aldığımda pompa duruyor ama işlemci ısısı dalgalı oldugu için sürekli çalışıyor ve sonra duruyor bu da çok mantıklı çözüm değil. MSI Center üzerinden %25 yapsamda aynı %100 yapsamda aynı. Çözüm için bilgili arkadaşları bekleyelim.

pump fan.png

Bende de 360r modeli bende onun için konu açmayı planlıyordum. Bende de sürekli 4000 RPM de çalışıyor. Oyun oynarken duymuyorum ama normal film dizi vs. izlerkende aynı ses gelmesi biraz rahat ediyor. BIOS'dan DC moduna aldığımda pompa duruyor ama işlemci ısısı dalgalı oldugu için sürekli çalışıyor ve sonra duruyor bu da çok mantıklı çözüm değil. MSI Center üzerinden %25 yapsamda aynı %100 yapsamda aynı. Çözüm için bilgili arkadaşları bekleyelim.

Eki Görüntüle 1174799

Ben de şu an DC modda kullanıyorum ama aç kapa tarzı bir ayarsızlık mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutucuyu çalıştırmak için PWN fan yuvası çoklayıcıları işe yarıyor mu? Kasa fanlarını çalıştırdığını gördüm ama sıvı soğutucu pompası falan için işe yarıyor mu acaba? Bende de güç kaynağında SATA çıkışı mevcut. Şöyle bir şey alıp DeepCool LE520 sıvı soğutucuyu takmayı düşünüyorum.

ARGB için kasada kontrolcü mevcut. Yalnız anakartta yalnızca bir adet SYS_FAN ve bir adet CPU_FAN çıkışları mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı