MSI Creator P65 9SE Isınma Sorunu

Merhaba 1 yıl önce iş için aldığım laptopum da resmen oyun ve Adobe programlarını çalıştıramaz hale geldim. Oyunlarda Full fan gücünde olmasına rağmen maksimum 5 dakika sonra aşırı ısınma gösteriyor ve oynanmayacak hale geliyor. Bazen PC'yi açıp bıraktığımda bile 10 dakika sonra kapanıyor aşırı ısınmadan. 90 dereceleri hem ekran kartı hem de işlemci de çok hızlı görmeye başladım. Tüm sürücüler güncel BIOS ve ec dahil. Crackli program içinde yok. SSD'nin yarısı boş. Arka planda gereksiz uygulamalar yok. Bilgisayarı temiz kullandım. Kasa açmadan haftalık klavye arası temizliğine kadar doğru malzemelerle yaparım. Isınma sorunu 1 aydır var ve çerçevenin sol altında da şişme oluştu. Şişmenin olduğu yerde çerçeve de çatladı. Bilgisayar bir kere taşındı o da 6 ay önce thule markalı korumalı sırt çantasıyla. İçine sadece adaptör ve PC'yi koydum. MSI garantiye gönderin diyor ama servispointten çok korkuyorum bir de iş bilgisayarım uzun süre ayrı kalamam. Kargo ile göndermem gerekiyor İstanbul'da değilim. Bu yüzden son çare olarak garantiye göndereceğim. Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şu an kullandığın laptop infilak etmek üzere ve sen hala ilginç bir şekilde teknik servise göndermemekte ısrar ediyorsun.

Oluşan şişme, bataryanın fiziksel yapısının bozulmasından kaynaklanıyor ve devam ederse alev alarak patlar. En iyi durumda laptopun yanar, kötü senaryoda ise evini yada "kendini" kaybedebilirsin.

Çok acil şekilde teknik servise göndermen gerekir.

Sıcaklık ise aşırı tozlanamdan yada termal macun sorunundan kaynaklanıyor.

Teşekkürler. İlginç bir şekilde değil iş yaptığım için gönderemiyorum. Dediğim gibi şişme kasada değil ekranda. Ekran kasadan ayrı olan bölüm. Pil ile direkt bir bağlantısı yok. O kadarını fark edebilirdim. Garantiye göndermek için niye çekindiğimi de açık bir şekilde yazdığımı düşünüyorum. Teşekkürler yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı