MSI CX61 2OD-231XTR-Lenovo Ideapad Z510-59405837-Lenova g510 59-408006

ugurx20

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler arkadaşlar, bu siteyi tam zamanında buldum desem yeridir doğrusu :) ben yeni bir laptop almak istiyorum ve bu konuda 2-3 farklı model ve markada kararsız kaldım. Aşağı yukarı hepsinin genel özellikleri aynı fakat ben hem sağlamlık açısından hem de donanımsal ve kullanılabilirlilik açısından iyi olmasını istiyorum. Benim bulduğum laptop modelleri bunlar ;

MSI CX61 2OD-231XTR Intel Core i7 4702MQ 2.2GHz 8GB 1TB 15.6" Taşınabilir Bilgisayar - Bilgisayar - Hepsiburada.com

bu markanın pc parçaları üretimi olduğunu biliyorum, özellikle anakart ve ekran kartı sınıfında, ama laptop olarak da 10 bin TL ye varan ürünleri de varmış.

Lenovo Ideapad Z510-59405837 Notebook En Ucuz Fiyatı

İkinci olarak da Lenovo'nın bu modeli çok hoşuma gitti, alüminyum kasa ve sanırım bu laptopda turbo fan özelliği vardı.

son olarak yine lenova'nı g510 modelini düşündüm fakat bu laptop da amd radeon ekran kartı mevcut. Nvidia GT740 M ile Amd Radeon HD8750M arasındaki performans varkıaz da olsa var ve fps konusunda amd performans açısından da nvidia önde .

G510 NOTEBOOK INTEL CORE İ7 4700MQ 2.40GHZ-6GB-1TB HDD-15.6-2GB-W8 BILGISAYAR - Laptop - Vatan Bilgisayar
Elimde bu 3 seçenek var, fiyat aralığım 1500-2000 tl arası. ben makine mühendisliği okuyorum ve 3-4 çeşit program kullanıyorum, hem bu programları sorunsuz çalıştıracak hem de şuan ki mevcut bazı oyunları çalıştıracak , darbelere karşı dayanıklı ve aşırı ısınmanın önüne geçilmiş bir laptop istiyorum.
Eğer sizlerin önerileri varsa seve seve göz atabilirim... Şimdiden Teşekkür ederim...

Bir de son olarak Nvidia GT740 ekran kartı serisinde 64/128 bit olarak görünüyor bazı sitelerde, ama sanırım bu laptoplarda 64 bit mevcut, bu yeterli olur mu yoksa 128 bit olan bir model mi bulmalıyım ?

Son düzenleme:
Ekran kartı 128 olan bir laptop alman iyi olur. Bende Makine Müh. okuyorum, yukarda gösterdiğin ilk iki laptop da Cad, Cam programlarını rahatça çalıştırır, zaten bende de Lenovo z500 var z510 un bir önceki nesli ve rahatça Solidworks, Autocad kullanıyorum. Ekran kartını 128 bit alman hem Cad, Cam programlarında hem de oyunlarda daha iyi performans almanı sağlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Skartal kardeşim, ben şu konuda biraz kararsızım, nvidia nın gt645 seri üstü kartlarında 128 bit mevcut ama onlar da i5 4. nesil veya i7 . nesil laptoplarda fiyatları benim bütcemi aşıyor ne yazık ki :S bende şu anda samsung un bir modeli var, amd a6 işlemci ve 1 gb 64 ekran kartı var ama sw2013 de biraz kasma yapıyor, cad-cam programlarında sıkıntı yok ama zaten bu laptopun 1 seneye kadar benim ihtiyaçlarımı karşılayacak mı bilemiyorum. fırsatım varken elimde para varken yeni bir şey almak istiyorum.

Emou kardeşim, bütcem en fazla 2000 TL

Kardeşim Vatan ve Gold' un sitelerine bakarsan i7 veya i5 işlemcili 2000 TL'nin altında Asus, Lenovo , HP marka iyi laptoplar görebilirsin.

Kardeşim vatan ve gold' un sitelerine bakarsan i7 veya i5 işlemcili 2000 tl nin altında asus, lenovo ,hp marka iyi laptoplar görebilirsin.
Asus laptoplarda i5 uygun fiyatta fakat 1.6 Ghz işlemci var çoğunda, 2.2 Ghz olanlar ise 2.5 bin TL fiyatı var. HP G6 Phavilion almaya düşündüm ama sonra baktım ki o da benim istediğim standartlarda değil. Sence CX61 modeli nasıl ?

asus laptoplarda i5 uygun fiyatta fakat 1.6 ghz işlemci var çoğunda, 2.2 ghz olanlar ise 2.5 bin TL fiyatı var. hp g6 phavilion almaya düşündüm ama sonra baktım ki o da benim istediğim standartlarda değil :S ence CX61 modeli nasıl ?
Kardeşim link atarsan daha iyi olur.

G510 Modelini görmüştüm ama ekran kartının ati olması biraz soğuttu, bana genelde herkes nvidia tavsiye etti o yüzden hep o karta yönelik pc baktım, performans açısından nvidia ati den daha iyi dediler ve ısınması daha düşük dediler, bu ne kadar doğru ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı