MSI CYBORG 15 A13VF anakartı değiştirmek sorun yaratır mı?

shyrısn

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, foruma yeni üye oldum. Öncelikle herkese merhaba.

Arkadaşlar bilgisayarı 12 Şubat 2024 tarihinde aldım. İlk aldığım günler herhangi bir sıkıntı yoktu fakat sonra laptop ekran kartını görmemeye başladı (RTX 4060). DDU kullandım bütün driverları kontrol ettim ama bir türlü olmadı. Sonrasında teknik servise gönderme kararı aldım. Teknik servisten aldığım bilgiye göre anakart değiştirilmiş. Sürücüler yüklenmiş ve Windows 11 yeniden kurulmuş. Donanımsal bir sorun varmış yani. Anakart değiştikten sonra sıkıntı çıkar mı?

Uzun süreli kullanmak istiyorum bilgisayarı.

MSI CYBORG 15 A13VF özellikleri:
  • İşlemci: Intel Core i7-13620H (24M Cache, up to 4.90 GHz)
    İşletim Sistemi: FreeDOS
    Ekran: 15.6" FHD (1920*1080), 144Hz
    Chipset: Integrated SoC
    Ekran Kartı: RTX 4060, GDDR6 8 GB
    Ekran Kartı Watt Değeri: 35W+10W (Dynamic Boost ile)
    Hafıza: DDR V 16 GB (8GB*2, 5200MHz)
    Hafıza yuvası: 2 Slot
    Maksimum Hafıza: Max 64 GB
    Depolama Kapasitesi: 512 GB NVMe SSD
    Depolama Seçenekleri: 1X M.2 SSD slot (NVMe PCI-e Gen4)

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar aynı sorunun çıkmasından bahsediyorsaniz şans işi, gelince deneyip kullanmanız lazım. Kesin bir şey denemez yani.

Çıkacağını sanmam. Seride kronik bir problem varsa uzun vadede yine ortaya çıkabilir.
Tekrar aynı sorunun çıkmasından bahsediyorsaniz şans işi, gelince deneyip kullanmanız lazım. Kesin bir şey denemez yani.
Tekrar aynı sorun olmasından da korkuyorum, anakart en önemli donanım ona doğru düzgün yaptılar mı onu da düşünüyorum. Profesyonel teknik gerekiyormuş tamiri için.

Tekrar aynı sorun olmasından da korkuyorum, anakart en önemli donanım ona doğru düzgün yaptılar mı onu da düşünüyorum. Profesyonel teknik gerekiyormuş tamiri için.

Değişim için profesyonel bilgiye gerek yok, sök tak yapıyorlar alt tarafı. Tamir farklı bir olay, dediğiniz gibi profesyonellik gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı