MSI Cyborg 15 vs ASUS TUF Gaming A15

Talha Bahar

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, geçtiğimiz günlerde 37.000 TL'ye Hepsiburada'dan ASUS TUF A15 aldım.
https://www.hepsiburada.com/asus-tu...144hz-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00004AJ5NE
Özellikleri de bu şekilde, şu an bin TL zamlandı.

Kuzenim ise MSI'ın bu modelini 39.000 TL'ya Vatan Bilgisayar'dan aldı.
Msi Cyborg 15 12.Nesil Core i7 Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Msi Cyborg 15 12.Nesil Core i7 Notebook en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Ve şu anda tanıdıklarım bana kızıyor; neden onu almadında bunu aldın, 2-3 bin liranın peşine mi düştün, özellikleri daha iyi falan diye. Sizce haklılar mı, arada fark var mı? Neymiş ASUS'un ısınma sorunu varmış onun ısıtması daha iyiymiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, geçtiğimiz günlerde 37.000 TL'ye Hepsiburada'dan ASUS TUF A15 aldım.
https://www.hepsiburada.com/asus-tu...144hz-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00004AJ5NE
Özellikleri de bu şekilde, şu an bin TL zamlandı.

Kuzenim ise MSI'ın bu modelini 39.000 TL'ya Vatan Bilgisayar'dan aldı.
Msi Cyborg 15 12.Nesil Core i7 Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Msi Cyborg 15 12.Nesil Core i7 Notebook en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Ve şu anda tanıdıklarım bana kızıyor; neden onu almadında bunu aldın, 2-3 bin liranın peşine mi düştün, özellikleri daha iyi falan diye. Sizce haklılar mı, arada fark var mı? Neymiş ASUS'un ısınma sorunu varmış onun ısıtması daha iyiymiş.
Kuzeniniz çok büyük kazık yemiş. Tek fanlı model ve 45W GPU'ya sahip kötü bir model. Siz de o paralara TUF değil de Victus veya Tulpar almalıydınız fakat sağlık olsun. En azından kuzeniniz gibi Cyborg hatasına düşmemişsiniz.

AMD 7735HS'in Intel 12650H işlemcisinden daha iyi olduğunu söylüyor internet. Kısa bir araştırma sonucu siz de bunu görebilirsiniz.

1697894395150.png

1697894565497.png

Kuzeniniz çok büyük kazık yemiş. Tek fanlı model ve 45W GPU'ya sahip kötü bir model. Siz de o paralara TUF değil de Victus veya Tulpar almalıydınız fakat sağlık olsun. En azından kuzeniniz gibi cyborg hatasına düşmemişsiniz.

Bende normalde öyle yapacaktım Victus'un her ne kadar işlemcisininde ekranın boyutununda soğutmasınında iyi olduğunu bilmeme rağmen malzeme kalitesini ve tasarımını beğenmediğim için almadım monstera gelirsekte ben en başında Monster alacaktım zaten burada forum açtım 2yıl sonrası muamma sakın almayın yaptışsr 3 5 kişi değil en az 10 15 kişi yazdı o yüzden almadım.

İkisi de çöp ama cyborg rezalet ötesi. Fena kazık yemiş arkadaşın.

Neden ASUS cöp nedenini de açıklarsanız.

1aydan beri linkini attığın ASUS TUF'u kullanıyorum. Bana göre öncelik sadece ekran kartı ve işlemci değil. O yüzden sana artılarını sayayım. Bir Gaming laptopa göre şarjı çok çok iyi gidiyor. Sadece video izleme + internette takılmayla 6 8 saat arası bir ekran süresi alıyorum.(kullanıma bağlı) ayrıyeten HP Victus'un panelini görmüştum ASUS TUF'un paneliyle arasında bayağı bir fark var ASUS TUF buradada öne geçiyor. Ayrıyeten klavye hissiyatını da diğer markalara göre daha çok sevdim.(Bu kişisel bir şey) ASUS TUF'unda sorunlu gelme ihtimali var bunu da göz önünde bulundur. Ekranda ışık süzmesi vs gibi. Bana gelen modelde herhangi bir sorun yok. Fan modları da güzel çalışıyor. Laptopun hoparlörü de gayet iyi film vs izlemeyi seversen bu da bir artı.(diğer modellerin ses kalitesini bilmiyorum.)
Kısaca performansım çok çok iyi olsun diyorsan HP Victus, Monster tarafına yöneliceksin.
Performans + panel kalitesi + pil(bu benim için çok çok önemliydi) ASUS TUF.
Ayrıyeten sorun varsa cevaplayabilirim.

Bende normalde öyle yapacaktım Victus'un her ne kadar işlemcisininde ekranın boyutununda soğutmasınında iyi olduğunu bilmeme rağmen malzeme kalitesini ve tasarımını beğenmediğim için almadım monstera gelirsekte ben en başında Monster alacaktım zaten burada forum açtım 2yıl sonrası muamma sakın almayın yaptışsr 3 5 kişi değil en az 10 15 kişi yazdı o yüzden almadım.

Neden ASUS cöp nedenini de açıklarsanız.
Her ne kadar malzeme kalitesi farkı olsa da Victus, TUF'a göre daha stabil ve daha serin çalışıyor.

Monster Tulpar'a gelirsek yeni kasaları gayet güzel. Aldıktan sonra termal macun değişimi yaptığınız takdirde cihazın hiçbir kusuru yok. TUF gerçekten çok pahalı ve güzel bir laptop değil. Isınma sorunu mu dersiniz donanım özelliklerinin kötü olması mı dersiniz. Ryzen 7 7840HS varken Ryzen 7 7735HS mantıklı bir tercih değil. Tulparda da zaten i5 13500HX var anlatmaya gerek yok. Laptop elinize ulaşmamış olsaydı iade edip Victus veya Tulpar almanızı önerirdim fakat sanırım elinize gelmiş ve kullanmaya başlamışsınız.

2 yıl sonrası muamma diyen arkadaşların laptoptan falan anladığı yok.

1aydan beri linkini attığın ASUS TUF'u kullanıyorum. Bana göre öncelik sadece ekran kartı ve işlemci değil. O yüzden sana artılarını sayayım. Bir Gaming laptopa göre şarjı çok çok iyi gidiyor. Sadece video izleme + internette takılmayla 6 8 saat arası bir ekran süresi alıyorum.(kullanıma bağlı) ayrıyeten HP Victus'un panelini görmüştum ASUS TUF'un paneliyle arasında bayağı bir fark var ASUS TUF buradada öne geçiyor. Ayrıyeten klavye hissiyatını da diğer markalara göre daha çok sevdim.(bu kişisel bir şey) ASUS TUF'unda sorunlu gelme ihtimali var bunu da göz önünde bulundur. Ekranda ışık süzmesi vs gibi. Bana gelen modelde herhangi bir sorun yok. Fan modları da güzel çalışıyor. Laptopun hoparlörü de gayet iyi film vs izlemeyi seversen bu da bir artı.(diğer modellerin ses kalitesini bilmiyorum.)
Kısaca performansım çok çok iyi olsun diyorsan HP Victus, Monster tarafına yöneliceksin.
Performans + panel kalitesi + pil(bu benim için çok çok önemliydi) ASUS TUF.
Ayrıyeten sorun varsa cevaplayabilirim.

Işık sızması TUF da kronik sorun haline geldi onlarca forum var bununla ilgili ben bile açtım benimkindede var ama beni açıkçası rahatsız etmiyor ve diğerkiler kadar abartılı bir sızma yok onun dışında sesini ben cok begenemedim serce parmak tırnagım kadar olan telefon hobarloru daha iyi ses cıkartıyor dediğin gibi özellikleri victusa göre daha geride olsa klavyesi olsun kısayol tuşları olsun tüm malzemeleri daha iyi panelin arkası tamamen metal cok kaliteli hissettiriyor bende ikisini de magazada kontrol ettim Victus sadece donanıma önem vermiş klavyesi falan leş yarın 1hafta olacak tek eksisi biraz ısınması onun dışında gayet memnunum.

Her ne kadar malzeme kalitesi farkı olsa da Victus, TUF'a göre daha stabil ve daha serin çalışıyor.

Monster Tulpar'a gelirsek yeni kasaları gayet güzel. Aldıktan sonra termal macun değişimi yaptığınız takdirde cihazın hiçbir kusuru yok. TUF gerçekten çok pahalı ve güzel bir laptop değil. Isınma sorunu mu dersiniz donanım özelliklerinin kötü olması mı dersiniz. Ryzen 7 7840HS varken Ryzen 7 7735HS mantıklı bir tercih değil. Tulparda da zaten i5 13500HX var anlatmaya gerek yok. Laptop elinize ulaşmamış olsaydı iade edip Victus veya Tulpar almanızı önerirdim fakat sanırım elinize gelmiş ve kullanmaya başlamışsınız.

6gün oldu 14gğn içinde koşulsuz şartsız iade edebiliyorum ama ben şuanlık memnunum üstteki arkadaşında yazdığı gibi benim için herşey donanım değil 1eksik olsun dışıdışı güzel olsun amd yerine intel olsaydi daha az ısınırdı belki öyle olsa daha iyi olabilirdi onun dışında sıkıntım yok

Screenshot_2023-10-21-18-05-28-908_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2023-10-21-18-04-55-093_com.android.chrome.jpg

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-10-21-18-05-01-245_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-10-21-18-05-01-245_com.android.chrome.jpg
    84,5 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Işık sızması TUF da kronik sorun haline geldi onlarca forum var bununla ilgili ben bile açtım benimkindede var ama beni açıkçası rahatsız etmiyor ve diğerkiler kadar abartılı bir sızma yok onun dışında sesini ben cok begenemedim serce parmak tırnagım kadar olan telefon hobarloru daha iyi ses cıkartıyor dediğin gibi özellikleri victusa göre daha geride olsa klavyesi olsun kısayol tuşları olsun tüm malzemeleri daha iyi panelin arkası tamamen metal cok kaliteli hissettiriyor bende ikisini de magazada kontrol ettim Victus sadece donanıma önem vermiş klavyesi falan leş yarın 1hafta olacak tek eksisi biraz ısınması onun dışında gayet memnunum.

6gün oldu 14gğn içinde koşulsuz şartsız iade edebiliyorum ama ben şuanlık memnunum üstteki arkadaşında yazdığı gibi benim için herşey donanım değil 1eksik olsun dışıdışı güzel olsun amd yerine intel olsaydi daha az ısınırdı belki öyle olsa daha iyi olabilirdi onun dışında sıkıntım yok

Eki Görüntüle 1985091Eki Görüntüle 1985088
Monster'ın yeni kasalarından haberdar değiller hocam. Her laptop serisi her modelde aynı kalitede olmayabiliyor. Görmeden bilmeden Monster gömüyorlar. Hadi Monster'ı direkt eleyelim sizin için ama bence TUF yerine Victus çok daha iyi bir tercih olurdu. Ekran konusunda çok profesyonel bir şekilde tasarım işiyle vs. uğraşmıyorsanız ekran sizin gözünüze o kadar batmaz. Laptoplara Monitör bağlanabilmesi de cabası zaten. Fakat işlemcisini, soğutmasını pek değiştiremiyorsunuz. İntel olsa daha çok ısınırdı muhtemelen. R7 7840HS ve R5 7640HS daha iyi, daha güçlü işlemci olmalarına rağmen Victus serisinde TUF'a göre daha serin çalışıyorlar. Laptop sınıfında Asus "TUF" modellerinin bugüne kadar güzel iş çıkardığını ben hiç hatırlamıyorum. Belki arada istisna vardır fakat hep böyle sorunlu modeller olmuşlardır. Masaüstü parçalarında da TUF mühendisleri çok sapıtıyordu onda bile son birkaç senedir düzelttiler kendilerini. Bilmiyorum moralinizi bozmak, fikrinizi değiştirmek gibi olmasın hocam ama TUF yerine Monster(Hadi Monster'a ön yargınız var direkt eleyelim) Victus çok daha iyi bir tercih olurdu. Hem daha ucuz hem daha güçlü.

Geri
Yukarı