Çözüldü MSI Dragon Center eksik mod

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
MSI GL65-10sdr 412 TR adlı modeli bugün aldım ancak YouTube'dan Dragon Center ile ilgili videolara baktığımda bende True Color, Mystic Light gibi sekmelerin olmadığını fark ettim. Bu konuda bilgisi olan ya da nedenini bilen var mı?

1617296458708.png

Bu benimki.

1617296520155.png

Bu da diğer görünümü.

Dosya Ekleri

• 1617297337960.png
    1617297337960.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 75
Çözüm
Bilgisayarınız o modları desteklemiyor, o yüzden kapalı. Örneğin Mystic Light klavyenin RGB renklerini değiştirmeye yarar, ancak sizinki tek renk, kırmızı.
1617297567666.png

Buradan Live Update bölümünü açar mısınız? Açılınca şöyle bir menü gelecek.

1617297607488.png

Buradan eksik olanları seçip indirmeye tıklayın. Bilgisayarı yeniden başlatınca gelmesi lazım. Tabi belki de sizin cihazınız desteklemiyor olabilir.

MSI GL65-10sdr 412 TR adlı modeli bugün aldım ancak YouTube'dan Dragon Center ile ilgili videolara baktığımda bende True Color, Mystic Light gibi sekmelerin olmadığını fark ettim. Bu konuda bilgisi olan ya da nedenini bilen var mı?

Eki Görüntüle 952665

Bu benimki.

Eki Görüntüle 952668

Bu da diğer görünümü.
Hocam her modelde aynı ekran paneli kullanılmıyor. Eğer bu modelde kullanılan panel bu özellikleri desteklemiyor ise o özellik açılmaz, orada gözükmez. @Radeon RX 5500M @Dark Lord of the Sith hocalarım siz de bir bakın.

Eki Görüntüle 952690

Buradan Live Update bölümünü açar mısınız? Açılınca şöyle bir menü gelecek.

Eki Görüntüle 952692

Buradan eksik olanları seçip indirmeye tıklayın. Bilgisayarı yeniden başlatınca gelmesi lazım. Tabi belki de sizin cihazınız desteklemiyor olabilir.

Orada direkt Mystic Light, True Color vs. yok. Arkadaşların dediği gibi panel desteklemiyor olabilir. Bir de Dragon Center her açıldığında bu şekilde bir süre bekliyor musunuz?

1617298112059.png

MSI'ın Dragon Center'ı çok bug içeriyor diye biliyorum, güncellemeleri yapın, BIOS güncelleyin. Düzelmezse silip yüklemeyi deneyin. Ayrıca Mystic Light açamazsınız yukarıdaki hocamın dediği gibi, klavyeniz desteklemiyor. Panelinizin desteklememe şansı var ama teknik servisle iletişime geçin derim.

Eki Görüntüle 952665

Bu benimki.

Eki Görüntüle 952668

Bu da diğer görünümü.

Ekranınız %45 NTSC o yüzden yok true color. Mysctic Light ise model kodu k ile biten modellerde var. Örnek: 10SDK, a4dek.

MSI'ın Dragon Center'ı çok bug içeriyor diye biliyorum, güncellemeleri yapın, BIOS güncelleyin. Düzelmezse silip yüklemeyi deneyin. Ayrıca Mystic Light açamazsınız yukarıdaki hocamın dediği gibi, klavyeniz desteklemiyor. Panelinizin desteklememe şansı var ama teknik servisle iletişime geçin derim.
Bende öyle düşündüm hocam. Arkadaş teknik servis ile iletişime geçer ise çok daha net bilgiler alabilir. Yani ben ASUS teknik servisten bilgi alabilmiştim herhalde MSI teknik servisi de bilgi verir diye düşünüyorum.
Ekranınız %45 NTSC o yüzden yok true color. Mysctic Light ise model kodu k ile biten modellerde var. Örnek: 10SDK, a4dek.
Evet MSI üstadı @Radeon RX 5500M hocam son noktayı koymuş teknik servise gerek kalmadı. Teşekkürler hocam.

Teşekkürler,Şuan fanlar devre dışıyken cpu nun 55-60 derece olması normal mi sizce?Sadece chrome da geziniyorum.Birde teams de video görüntülerken son seste hafif cızırtı geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı