Çözüldü MSI Dragon Center "make sure the software service is not blocked by Anti-Virüs" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OrhanBaba

Hectopat
Başlıkta gördüğünüz hatayı alıyorum. Dragon Center'i sildim ve tekrar yükleyince bu sorunla karşılaştım. Silmeden önce çalışıyordu, silip yükledim sırada hiçbir ayar değiştirmedim, veyahutta başka uygulama indirmedim yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Aynı problem bende de var. 3 gündür çözmeye çalışıyorum hala çalışmıyor.
Dostum çözemediysen çözümü bende var.

Aslında çözdüm. Sildim tekrar yükledim. İlk başta düzelmemişti, sonra tekrar tekrar denedim, sonra sadece sil değil de belgeleri C klasörünü de komple baktım, MSI dosyasını kontrol ettim ve sildim her şeyi, o şekilde tekrar yükleyince düzeldi sorunum.
Aynı problem bende de var. 3 gündür çözmeye çalışıyorum hala çalışmıyor.
Dostum çözemediysen çözümü bende var.

Aslında çözdüm. Sildim tekrar yükledim. İlk başta düzelmemişti, sonra tekrar tekrar denedim, sonra sadece sil değil de belgeleri C klasörünü de komple baktım, MSI dosyasını kontrol ettim ve sildim her şeyi, o şekilde tekrar yükleyince düzeldi sorunum.

Çözüm
Ben de bu sorunu alıyorum düzenli olarak. SDK'yı kaldırıp kuruyorum yeniden düzeliyor sonra 1 bilemedin 2 ay sonra yeniden. Çok can sıkmaya başladı.

Sistem diskinden MSI dosyasının içindekilerin hepsini sildim ben, CPU fan çalışsın diye işe yarıyor. Her Gaming Center'ı açtıktan belli bir süre sonra sıkıntı oluyor, açmazsam olmuyor, planlı eskitme bunlar.

Hocam bende de o sıkıntı vardı ne yaptıysam da kalıcı olarak çözemedim en son bir derinlemesine araştırayım dedim.
Normalde Dragon Center gayet düzgün çalışıyordu fakat yüklediğim bazı oyunların anticheat programları (mesela Valorant) Dragon Center uygulamasını kara listeye almış bulunmakta. Anladığım kadarıyla Dragon Center'ın belli işlemler sonucu bellek okuma gibi pek çok hileye yol açtığını ve daha önceden de bu amaçla kullanıldığını gördükleri için böyle bir önlem almışlar.
Çözüm önerim ise şudur, arka planda çalışan her türlü antivirüs ve anticheat uygulamalarını durdurduktan sonra Görev Yöneticisi>Hizmetler>Msi Central Service hizmetini yeniden başlatın. Sonra Dragon Center'ı açınca sorunsuz çalışacaktır. En azından bende böyle oldu.

Geri
Yukarı