MSI Dragon Center Mod Türleri

cesurturk46

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Yeni bir MSI marka laptop aldım ve dragon centerda güç modları var.
Bunlar; sport, comfort ve eco olarak sıralanmış.
Size sorum ise şu: Ben ne yaparken hangi moda geçmeliyim? (Laptopu uzun yıllar kullanacağım) Oyun oynuyorum, mimarlık için çizim programları kullanıyorum (Autocad, Rhinoceros vs), nette gezip video izliyorum.
Bilgisayarı bu üç amaçla kullanıyorum ve hangi modda hangisini yapmalıyım? Ayrıca mesela oyun oynadıktan sonra PC soğumadan hemen diğer moda almalı mıyım? Cevaplarınızı bekliyorum.

Belirtmedim ama sanırım sport güç aşırtma yapıyor işlemci ve ekran kartına
comfort işlemcinin turbosuna izin veriyor ve eco'da pil ömrünü uzatmak için olmalı diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sport modu oyun ve mimarlık programları için kullanabilirsiniz.
Nette gezinmek ve video izlemek için comfort mod ideal.
Eco modunu ise pil gücünü azaltmak için kullanabilirsiniz. Prizde eco modunu kullanmak gereksizdir.

Modları istediğiniz zaman kullanabilir/değiştirebilirsiniz herhangi bir kısıtlama yaşamazsınız. PC'yi prizde kullandığım için kendi kullandığım mod sadece sport mod.

Son düzenleme:
Anladım, peki hiç performans kaybı yaşadınız mı oyunlarda? Birde güç yönetim modu dengeli mi kalmalı yoksa Win 10 yeni sürümde yüksek performansı vs kaldırmışlar. Kendim yeni bir mod oluşturup performans modu tarzında bir ayar mı yapmalıyım?
R6: Siege oynuyorum ama sanki dün 120 FPS'nin altına düşmezken, bugün 100-90'lara kadar düştüm FPS olarak. Canımı sıktı bu durum açıkcası.
Birde Userbenchmarktan test yaptırdım ve ekran kartım yüzde 29 çıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranın sağ altındaki güç simgesine basın, şöyle bir şey gelmesi gerek. En sağa çekip en iyi performansa alabilirsiniz.

upload_2017-12-3_22-28-58.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı