MSI Dragon Center OC yapma

Khannelles

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, başlıkta da belirttiğim gibi MSI Dragon Center uygulamasını kullanarak donanımlarımı OC edebilir miyim? OC etmek istediğim donanımlarım işlemci, RAM ve ekran kartı. Mesela işlemciyi 4.4 GHz'ye sabitlemek veya RAM'in CL değerini 18'den 15-16'ya çekmek.
Sistemim;
R7 3700X.
2080S.
MSI B550 Carbon Wi-Fi.
Corsair RGB Pro 8x2 3600MHz C18 RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dragon Center üzerinden Extreme Performance moduna alabilirsin bu sana OC yapmış gibi farklılık yaratır. Fakat gerçekten deneye deneye en güzel ayara varmak istiyorum diyorsan MSI Afterburner kullanarak oyun içlerinde falan deneyerek görmeni tavsiye ederim.
İşlemcinin ve RAM frekansları ile BIOS üzerinden OC yapabilirsiniz.
Aynı zamanda zaten var olan sistemine OC yapmak isteme sebebin nedir?

Dragon Center üzerinden Extreme Performance moduna alabilirsin bu sana OC yapmış gibi farklılık yaratır. Fakat gerçekten deneye deneye en güzel ayara varmak istiyorum diyorsan MSI Afterburner kullanarak oyun içlerinde falan deneyerek görmeni tavsiye ederim.
İşlemcinin ve RAM frekansları ile BIOS üzerinden OC yapabilirsiniz.
Aynı zamanda zaten var olan sistemine OC yapmak isteme sebebin nedir?
Daha fazla performans alabilmek sistemden, BIOS üzerinden OC edebileceğimi biliyorum hocam teşekkür ederim sadece uygulama üzerinden kısa yoldan yapabilir miyim diye sormuştum.

Daha fazla performans alabilmek sistemden, BIOS üzerinden OC edebileceğimi biliyorum hocam teşekkür ederim sadece uygulama üzerinden kısa yoldan yapabilir miyim diye sormuştum.

OC yapmanıza gerek yok Extreme Performance modunun size yeterli olacağını düşünüyorum. Daha fazla OC yapıp sistem parçalarını yormak ve eskitmeye gerek yok. Yinede siz yapmak isterseniz diye BIOS ve MSI Afterburner'ı kullanmanızı tavsiye ederim.

OC yapmanıza gerek yok Extreme Performance modunun size yeterli olacağını düşünüyorum. Daha fazla OC yapıp sistem parçalarını yormak ve eskitmeye gerek yok. Yinede siz yapmak isterseniz diye BIOS ve MSI Afterburner'ı kullanmanızı tavsiye ederim.
Tamamdır deneyip göreceğim, bilgisi olan var mı?

Geri
Yukarı