MSI Dragon Center performans düşüşü

Bravex

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI Dragon Center yükledikten sonra perfmans düşüyor. Kaldırdıktan sonra gene yükseliyor eski ve yeni sürümü denedim. Aynı bilgisi olan varsa paylasırsa sevinirim. Teşekürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans düşüşünü neye göre ölçtünüz? Pc performansı mı, oyunlardaki performans mı. Dragon Center’ın yeni sürümü güzel, hangi ayarlarda kullandınız ki, balanced mı creator mode mu extreme mi

Peki user scenario kısmında hiçbirini seçmeden test ettin mi? Etmediysen eğer şöyle yap mesela balanced seçili ise tekrar onun üstüne tıkla hiçbiri seçili hale gelmeyecek. Sonrasında bilgisayarı yeniden başlat. İşlemcinin frekans hızı bu sefer kısılmadan en yüksek hızda performans verecektir.

Son düzenleme:
Peki user scenario kısmında hiçbirini seçmeden test ettin mi? Etmediysen eğer şöyle yap mesela balanced seçili ise tekrar onun üstüne tıkla hiçbiri seçili hale gelmeyecek. Sonrasında bilgisayarı yeniden başlat. İşlemcinin frekans hızı bu sefer kısılmadan en yüksek hızda performans verecektir.

İnan hepsini denedim aynı programı kapatiyorum kapatmama rağmen değişen bir şey olmuyor sadece programı kaldırdıktan sonra perfomans yükseliyor.

Evet programı kapatınca da farketmiyor. Son olarak hangi ayardaysa o seçili kalıyor. Bende silent modda işlemci 2.9 GHz, balanced iken 3.5 GHz, extreme moda aldığımda 3.8 GHz ile çalışıyor. Hiçbirini seçmeyip yeniden başlattığımda 4.2 GHz civarı hızda çalışıyor. Ama bugün nedense silent dışında hiçbir mod işe yaramıyor. Her türlü max hızda çalışıyor işlemci.

Evet programı kapatınca da farketmiyor. Son olarak hangi ayardaysa o seçili kalıyor. Bende silent modda işlemci 2.9 GHz, balanced iken 3.5 GHz, extreme moda aldığımda 3.8 GHz ile çalışıyor. Hiçbirini seçmeyip yeniden başlattığımda 4.2 GHz civarı hızda çalışıyor. Ama bugün nedense silent dışında hiçbir mod işe yaramıyor. Her türlü max hızda çalışıyor işlemci.

Aynı durum şu an bende de var elektrik kesintisinden sonra olmaya başladı sebebini bulamadım temiz kurulum yapmama rağmen aynı durum...

Yeni konular

Geri
Yukarı