MSI Dragon Center ve Asus GPU Tweak II gerekli mi?

theomgcat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistem özelliklerim bunlar:
ASUS TUF 5600XT
i5 10400F
MSI B460M PRO

Sorunuma gelirsek; yukarıda belirttiğim programlardan biri Radeon Software ile çakışıyor ve sistem boştayken %13 CPU kullanıyor. Hangi program ile çakıştığını kesin bulamadım. Programları tek tek silmeme rağmen yine düzelmedi. Fakat bilgisayara en az 4 kez temiz format attım. En son çözümü o programları kurmayarak buldum. Asıl sorum bu programlar sizce gerekli mi? Kurmazsam CPU otomatik fan ayarı yapmayacak mı? GPU Tweak üzerinden Gaming Mode, OC Mode falan vardı. Artık sadece standart ayarda mı kullanılacak ekran kartı?

Kurmayın hocam. Fan hızını BIOS'tan ayarlayabiliyorsun istersen. GPU'ya gelirsek kendi sürücü programı olan AMD RADEON üzerinden OC yapabiliyorsunuz ya da Gaming Mode'a alabiliyorsunuz.

Teşekkürler arkadaşlar benim için yeterli cevaplardı. Başlıkta soru işaretini bitişik yazmadığım için ceza yedim. Gına geldi artık böyle şeylere ban atmalarına, zaten düzgün yazmışım aşağıda gözümden kaçmış başlıktaki, elinizin altında buton var diye millete şak şak ban atmanın bir anlamı yok.

Geri
Yukarı