MSI Ekran Kartlarında Coil Whine sorunu

BNQQ99

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Duyduğuma göre MSI ekran kartlarının çoğunda böyle bir sorun varmış, Bugün itibariyle aynı sorun bende de var, MSI Gaming X 1060 6GB modelini sırf MSI olduğu için kalitesine güvenip 2200TL vermiştim, şu anda garantisinin bitme süreci temmuz ayında sona eriyor, bu sorunu yazılımsal olarak yani bilgisayardan çözme ihtimalimiz var mı yoksa servise mi göndermemiz gerekiyor? Aynı sorun 3-5 ay sonra tekrar çıkarsa garantisi bitmiş olacak ve ne yapacağımı bilmiyorum. RTX 3000 serisi çıkana kadar bu kart ile idare etmem gerekiyor.

İşin garibi işlemcim i3 4160 ve güç kaynağım Corshair 80plus 650w, yani evde veya elektrik hattımızda bir problem yok evi yaparken o kadar koruma amaçlı para verdik.
Bilgisayarımın parçaları da bu kadar kaliteli ve ekran kartının hiç bir zaman %100'ünü kullanmıyorken neredeyse hiç çalışmıyorken nasıl böyle bir sorun ortaya çıkabilir aklım almıyor. Şimdi virüs yüzünden nasıl garantiye yollayacağımı bile bilmiyorum. :(

Not: Performansta herhangi bir değişiklik olmadı sadece kulaklık takılı değilken 300 fps alınca cızırtıyı duyuyorsunuz.
1587388316076.png

Garantiye verebilirim fakat virüs nedeniyle yapılabilir mi, bilgisayarcılar çalışıyor mu? gibi sıkıntı sorular var. 2200 TL verdiğim ekran kartının FPS'ini sabitlemek istemiyorum harıl harıl çalışsın.
Yakın zamanda garantiye veririm sanırım.

Garantiye verebilirim fakat virüs nedeniyle yapılabilir mi, bilgisayarcılar çalışıyor mu? gibi sıkıntı sorular var. 2200 TL verdiğim ekran kartının FPS'ini sabitlemek istemiyorum harıl harıl çalışsın.
Yakın zamanda garantiye veririm sanırım.
Çalışıyor fakat geç gelir biraz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı