Her ekran kartında Coil Whine var mıdır?

mustafa721

Kilopat
Daha fazla  
RX 580 MSI GAMİNG X ekran kartı aldım. Bir oyun açınca çok hafif bir tiz sesi geliyor ekran kartından. Kulağımla yaklaşıp dinlemesem bu sesi duymuyorum. Aldığım yere sordum bana dedi ki her yeni çıkan ekran kartında az veya çok Coil Whine vardır, sadece bazılarında daha belirgindir dedi. Dediği doğru mudur? Yani her ekran kartına tam yük bindiği vakit kulağımı dayayıp dinlesek tiz sesi duyar mıyız? Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Menülerde FPS kilidi olmayan düşük sistem gereksinimli oyunlarda 700-800 FPS olunca bendede ses duyulacak düzeye geliyor.

Oyunların yükleme ekranlarında yüksek FPS değerlerine çıktığı için genelde böyle bir ses geliyor. Benim kartımda da mevcut kapağı kapalı olduğu için çok ses gelmiyor. Keşke hiç olmasa ama maalesef.

Yeni nesil ekran kartlarında ve hatta bazen PSU'da olabiliyor. Her ekran kartında var demek çok doğru olmaz. Ama anlattığın kadarı, kartı iade etmek için bir sebep değil bence. Normal bir durum.
Ben daha önceki rx 570 ekran kartımda vardı. Sistemin coil whine ye yol açması mümkünmü??[/QUOTE]

1 hafta önce kadar gtx 1070 ti almıştım coil whine sesi biraz fazla geliyordu ama performansında herhangi bir eksi olmadan oynadım. Abimin tavsiyesi üzerine iade talebinde bulundum ve aldığım yer cok normal karşıladı ellerine geçtiği vakit geri ödemesi oldu. Aldığım yer n11.com da teknoscarf isimli mağaza, gerçekten çok memnun kaldım bu gibi durumlarda cok fazla sıkıntı yaşayan oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı