MSI Ekran Kartlarındaki "X" Nedir?

Bu konuyla ilgili bir bilgiye ulaşamadım ama tahmin ederek söylüyorum. GT ile GTX ibareleri arasındaki fark olan X, performans olarak daha yüksek anlamına geliyor. Bu neden ile buradaki mantıkta aynıdır diye düşünüyorum.

GT vs GTX diyorsan Gtx daha üst versiyonlara vediği isim. Artık GT kullanılmıyor. Gaming X den bahsediyorsanız gaming x versiyonu OC edilmiş ve soğutması daha iyi modellerdir.

Düşük segmentlerde kullanıldığını görmüştüm mesela GT 730, GT 920, belikde artık sadece laptoplar için geçerlidir GT ibaresi, örneğin bendeki GT 650M gibi. :)

Arkadaşın sorusu başka. Gaming X, MSI'nin oyuncu için uygun olan kartlarına verdiği isimdir. Hatta bir de Gaming Z serisi vardır. Bu seride olan kartların soğutması,bellek ve çekirdek hızı normal serideki kartlara göre daha performanslıdır. Bazılarında çekirdek ve bellek hızları aynı olup sadece soğutma farklıdır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı