MSI G2412 monitörde V-Sync ayarını kapatınca ekran bozuldu

Monitör
Msi g2412
Assassin's Creed Unity oyunundaki V-Sync ayarını kapatınca birdenbire ekranım bozuldu. Bilgisayarı açıp kapamayı, ekran kartını çıkarıp takmayı, kabloların yerini kontrol etmeyi ve onları da çıkarıp takmayı denedim. Sorun kendim ayarlardan halledebileceğim bir şey midir yoksa garantiye göndermem gerekir mi?

IMG_20231019_211935.jpg

IMG-20231019-WA0008.jpeg

IMG_20231019_204757.jpg

Assassin's Creed Unity oyunundaki V-Sync ayarını kapatınca birdenbire ekranım bozuldu. Bilgisayarı açıp kapamayı, ekran kartını çıkarıp takmayı, kabloların yerini kontrol etmeyi ve onları da çıkarıp takmayı denedim. Sorun kendim ayarlardan halledebileceğim bir şey midir yoksa garantiye göndermem gerekir mi?

Eki Görüntüle 1983236

Eki Görüntüle 1983237

Eki Görüntüle 1983238

Başka birşeyde denemenizde fayda var. Deneyemiyosanız DDU ile ekran kartı driveri silip geri yüklerseniz düzelebilir. DDU hem ekran kartı driverini siler hem de kayıtlı monitörleri temizler.

Başka bir monitörde denesene işe yaramaz ise ya kablo yada ekran kartından
Maalesef elimde başka monitör yok ve monitörün kablosu televizyona uymuyor. Ekran kartından olduğunu da sanmıyorum çünkü monitör bilgisayara bağlı değilden almaya çalışınca da açılış ekranı bozuk görünüyor.

Başka birşeyde denemenizde fayda var. Deneyemiyosanız DDU ile ekran kartı driveri silip geri yüklerseniz düzelebilir. DDU hem ekran kartı driverini siler hem de kayıtlı monitörleri temizler.
Onu yapmaya çalışıyorum da ekranda neredeyde hiçbir şey belli olmadığı için yapamıyorum, biraz daha uğraşacağım.

Monitör ayarlarınızı sıfırlamayı denediniz mi?
Denedim, işe yaramıyor.

Geri
Yukarı