MSI G2412F farklı açıdan bakınca ekran karanlık görünüyor

Pika2000

Hectopat
Monitöre yandan veya yukarıdan bakınca ekran daha karanlık ve kötü görünüyor, IPS panellerde bunun olmaması gerekmiyor muydu? Lenovo Legion 25i-30 veya AOC'de de durum böyle mi?

Parlaklığı 100 e çektim, Kontrast 80 ne değişeceğini anlamadım ama yine farklı açılardan bakınca, karşıdan bakmaya kıyasla daha karanlık görünüyor.
Normalde parlaklık 50 de kullanıyorum daha da düşürmeyi düşünüyorum.

Evet ips panellerde yandan bakış açılarında görüntüde bozulma minimumdur fakat ips panel kalitesine ve panel önündeki kaplama türüne göre farklılıklar olabilir.

Evet ips panellerde yandan bakış açılarında görüntüde bozulma minimumdur fakat ips panel kalitesine ve panel önündeki kaplama türüne göre farklılıklar olabilir.
Bu yüzden soruyorum zaten, bu modelle benzer fiyattaki önerilen modellerde de aynı sorunu yaşayanlar var mı acaba diye ama henüz söyleyen olmadı.

Ne denli bir kararma yasadigina bagli. Ornegin asagidaki gibi yasiyorsan normal denebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı