MSI G2412F monitör aldıktan sonra hangi testler yapılmalı?

Pika2000

Hectopat
AOC 24G2spae modeli ve MSI G2412F arasında kararsız kaldıktan sonra MSI G2412F almaya karar verdim, monitörler arasında 200 TL fark vardı ama kargo + Paugge V1.2 DisplayPort kabloyla birlikte toplam 525 TL gibi ekstra bir fark ödemiş oldum.

Monitör geldikten sonra yapılması gereken testleri yapacağım. Monitör hakkında pek bir bilgi olmadığı için pek fazla önerilmiyor ama bilgi verebilmem için bakabileceğim özellikler, ayarlar varsa nasıl bakacağım hakkında yönlendirirseniz olabildiğince bilgi vermeye çalışacağım.

Ölü Piksel ve Bulutlanma Testi Yapın! buradan ölü piksel.

TestUFO: Ghosting ghosting için.

Backlight Bleed Test IPS glow testi.

Başka bir konuda öneri olarak bu testleri gördüm, yapmam gereken başka bir test var mıdır?

UFO testi haricinde soyledigin iki test sadece sendeki monitor ozelinde meydana gelebilecek durumlar, zira 10 tane G2412F alsak hepsinin isik sizmasi ve IPS Glow miktari birbirine gore farklilik gosterecektir. Olu piksel zaten tamamen sansa bagli bir durum. Kendin icin yap ama incelemeye koymanin pek bir anlami yok.

Bunun disinda monitor incelemesi icin standart bir ev kullanicisinin yapabilecegi seyler kisitli. Ne bir OSRTT ne de X-Rite i1Display Pro Plus bulunuyor kimsede. Dolayisiyla monitor incelemeleri 3-5 kisinin yapabilecegi bir is olmaktan oteye gidemiyor.

Monitor eline gelince panel bilgisini paylasirsin asagidaki yontem ile.

Joystick arkasındaki kırmızı düğme gibi şey oluyor öyle değil mi?
1713108164681.png

Joysticke basılı tutarken güç kablosunu çıkartıyoruz, sonra geri takıp MSI logosu gelince joysticke basmayı bırakıyoruz, görüntü gelince tekrar tıkladığımızda menüde bu şekilde F görmek gerekiyor anladığım kadarıyla, gördükten sonra da tekrar tıklıyoruz ve factory menü gelmiş oluyor öyle değil mi? Yazan şeyleri tekrar yazdım bir bakıma ama emin olmak için soruyorum.

1713108791863.png

Panelden başka da kendi kişisel yorumum dışında söyleyebileceğim bir özelliği maalesef ki yok sanırım.

Joysticke basılı tutarken güç kablosunu çıkartıyoruz, sonra geri takıp MSI logosu gelince joysticke basmayı bırakıyoruz, görüntü gelince tekrar tıkladığımızda menüde bu şekilde F görmek gerekiyor anladığım kadarıyla, gördükten sonra da tekrar tıklıyoruz ve factory menü gelmiş oluyor öyle değil mi? Yazan şeyleri tekrar yazdım bir bakıma ama emin olmak için soruyorum.

Eki Görüntüle 2168575

Panelden başka da kendi kişisel yorumum dışında söyleyebileceğim bir özelliği maalesef ki yok sanırım.
Evet.

300 TL ucuzlamış kazıklanmış hissediyorum. Umarım sıkıntısız bir model gelir de üzmez.

Kazıklanmamı beğendi. 🤕

Ölü piksel olsa direkt belli olur herhalde öyle değil mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı