MSI G242 monitörün ortasındaki dikey çizgi

anifraxe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, 09.05.2021 tarihinde MSI G242 model monitör satın almıştım hatırlayanlarınız olur belki buradan konu açmıştım. Bayağıdır PC'ye geçemiyordum işlerin yoğunluğundan dolayı. Geçen gün PC'yi açtığımda fark ettim, ekranın ortasında yukarıdan aşağıya doğru dikey bir çizgi vardı. Beyaz renkte iken bu çizgi belli olmuyor ama siyah renkte iken daha çok belli oluyor. Ölü piksel testlerinde beyaz renk haricinde tüm renklerde belli oluyor. 2 monitör kullanıyorum ben diğer monitörümde herhangi bir problem yok, yani ekran kartında değil sorun diye düşünüyorum. HDMI kablosunu da değiştirdim yine bir faydası olmadı. Sorun monitörde yani sanırsam. Sizce ne yapmalıyım? Servise yollarsam çözüyorlar mı bu sorunu daha önce aranızda yaşayan oldu mu? Yani ha öyle ha böyle servise yollayacağım zaten başka bir çarem yok ama ben yine de sizin de fikirlerinizi, görüşlerinizi bir almak istedim.

O çizgi daha sonra daha da büyük sorunlara yol açacaktır. Benim eski ViewSonic monitörümde de vardı. Daha sonradan ekran titremeye, renk döngülerine girmeye kadar gidebilir. İade edebiliyorsanız hemen edin.

@anifraxe etmek zorundalar, alalı 1 ay bile olmamış zaten 2 yıl garantisi yok mu?
Ürünü internet sitesi üzerinden aldım. Pardon sanırım ben koşulsuz şartsız 14 gün içinde iade kabul ediliyor ya internet satın alımlarında. Onunla karıştırdım sanırım. Tamamdır o zaman Pazartesi günü İtopyaya bir uğrayayım. Herhangi bir şubesine gitmem yeterli değil mi?

teşekkür ederim ilginiz için
teşekkür ederim ilginiz için
Son durumu belirtmek istedim. Dün İtopya mağazasına gittim, Monitörü verdim stok olmadığı için depodan sipariş vereceklerini, o da 1 2 güne mağazaya geleceğini söylediler tamam dedim. Son bilgilendirme için beklerken ilgilenen arkadaş çağırdı adres rica etti. Kargo için adresi verdim çıktım mağazadan. O günün akşamında da yeni monitörün kargoya verildiğini söyleyen SMS'i aldım yani bugün yarın monitör elime ulaşmış olacak. 10-15 dakika'da işlemler sonuca bağlandı, mağdur olmadım çok şükür. İçimde biraz şüphe vardı internette İtopya hakkında yazılan yorumlar yüzünden ama gayet memnun kaldım ben.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı