MSI G244F vs BenQ mobiuz EX2510s

rasihX

Picopat
Daha fazla  
Daha önceden MSI G244F almayı düşündüğümü belirtmiştim fakat bir arakdaşımın tavsiyesi üzerine BenQ monitörlere de bir bakayım dedim uygun fiyatlı ve hoş bir monitöre benziyor. Kağıt üzerinde MSI daha iyi fakat size de bir danışayım dedim dostlar.

BenQ'ya pek sıcak bakmıyoruz. FPS oyuncularının kullandığı TN panel modelleri TOP modeller ama IPS'ler çok cezbetmedi kullanıcıları. F/P ürün değiller kısaca.
G244F'de mükemmel sayılmaz. HKC panel var. Fifti fifti bir tercih. AOC bakılabilirdi.

BenQ'ya pek sıcak bakmıyoruz. FPS oyuncularının kullandığı TN panel modelleri top modeller ama IPS'ler çok cezbetmedi kullanıcıları. F/P ürün değiller kısaca.
G244F'de mükemmel sayılmaz. Hkc panel var. Fifti fifti bir tercih. AOC bakı.

Anlıyorum. Peki EX2710Q hakkında güncel fikriniz nedir daha önceden okuduğum kadarıyla (1 sene önceki yazı) fiyatının biraz tuzlu olduğunu söylemiştin, şimdi fiyatlar arttı dengeler değişti, hala daha böyle mi sence?

Anlıyorum. Peki EX2710Q hakkında güncel fikriniz nedir daha önceden okuduğum kadarıyla (1 sene önceki yazı) fiyatının biraz tuzlu olduğunu söylemiştin, şimdi fiyatlar arttı dengeler değişti, hala daha böyle mi sence?

Bence hala pahalı. Sunduğu özellikler bakımından rakiplerine göre yüksek kalıyor.
Bir de BenQ kendi renk paletini kullanıyor. Bu özellikler tipik IPS'lere göre tuhaf duruyor. HDR'siz parlaklık derecesi 250CD. Aşırı düşük bir performans. HDR performansı da mükemmel olmadığı için sönük bir görsel kalite ile karşı karşıya kalman muhtemel. Fikirlerim hala aynı. Son seçeneklerim arasındadır.

1697265178139.png

Bence hala pahalı. Sunduğu özellikler bakımından rakiplerine göre yüksek kalıyor.
Bir de BenQ kendi renk paletini kullanıyor. Bu özellikler tipik IPS'lere göre tuhaf duruyor. HDR'siz parlaklık derecesi 250CD. Aşırı düşük bir performans. HDR performansı da mükemmel olmadığı için sönük bir görsel kalite ile karşı karşıya kalman muhtemel. Fikirlerim hala aynı. Son seçeneklerim arasındadır.

Eki Görüntüle 1976479

Ne önerirsin peki.

En fazla 13 bin.

Sistemin güçlüyse 2K/240Hz tercih edilebilir.

Dell G2724D Monitör beğendiğim markanın güzel bir monitörü. Rtings üzerinde de incelemesi bulunmaktadır.

2K monitör düşünüyorsan 27 inç bunlar yeterli olur. Alternatif çıkartırım ama kafalar çorba olur. Monitör seçerken zorlanmayan kişi görmedim.

Sistemin güçlüyse 2K/240Hz tercih edilebilir.

Dell G2724D Monitör beğendiğim markanın güzel bir monitörü. Rtings üzerinde de incelemesi bulunmaktadır.

2K monitör düşünüyorsan 27 inç bunlar yeterli olur. Alternatif çıkartırım ama kafalar çorba olur. Monitör seçerken zorlanmayan kişi görmedim.

Teşekkür ederim fakat 16.7 milyon renk olduğu yazıyor kağıt üzerinden bakarak monitör alınmaz zaten de yine de BenQ'dan üst bir özelliği var mı konuya hakimseniz yazarsanız sevinirim.

Teşekkür ederim fakat 16.7 milyon renk olduğu yazıyor kağıt üzerinden bakarak monitör alınmaz zaten de yine de BenQ'dan üst bir özelliği var mı konuya hakimseniz yazarsanız sevinirim.

16.7 milyon renk tipik kullanıcılar için standart değerdir. 8 bit panelin renklerinin 16 milyon olması normal ve yeterli. Grafik tasarımcılar 1 milyar renk ve sRGB uzantısına önem verir bir de 10 bit panel bulurlarsa tadından geçilmez.
Oyuncular için bunlar gereksiz değerler.
BenQ'nun eksi durumlarını anlattım sizlere. Tekrar tekrar konuşmamıza gerek yok. Beni yanlış anlamayın lütfen.
250CD parlaklık sunan 2K monitör şahsen almam. Üstüne üstlük kendi renk formatı var. Biz tipik kullanıcılar bunlara ayak uyduramayız.

Geri
Yukarı