MSI G244F vs Gigabyte G24F-2

dayrL

Hectopat
Başlıkta belirttiğim bu iki monitör arasında kaldım. Gigabyte için sorunlu olabiliyor diyorlar, MSI da yeni bir monitör sanırım pek bir incelemesini bulamadım varsa bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

Bahsi geçen monitörler:

MSI almanı öneririm gibayten memnun değilim böyle sorun oldu.

Dosya Ekleri

• resimmm.PNG
    resimmm.PNG
    251,4 KB · Görüntüleme: 291
Başlıkta belirttiğim bu iki monitör arasında kaldım. Gigabyte için sorunlu olabiliyor diyorlar, MSI da yeni bir monitör sanırım pek bir incelemesini bulamadım varsa bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

Bahsi geçen monitörler:

MSI Gigabyte'ın güncel hali gibi o nedenle MSI daha iyi tercih olur. Bunların haricinde bence mağazadan alma şansın varsa aşağıdaki modeli tercih edebilirsin piyasada daha uzun süredir var, kendini kanıtlamış bir model ve güzeldir.

MSI almanı öneririm gibayten memnun değilim böyle sorun oldu.
Bu baya ilginçmiş sorunsuz kullanan ve öneren çok kişi var bu monitörü.

1 ms değil monitör ve 1 ms veren bir IPS monitör yok. Rapid veya SS diye bir IPS panelde yok. Düzeltme amaçlı yazıyorum bunu kimse alınmasın.

Kusursuz ürün ya da sonradan arızalanmayacak diye bir teknoloji ürünü yoktur. Gigabyte'de F/P üründür. MSI aldın onda sorun çıkmaz diye bir mantık yok. İkisi de iyi üründür. Tercih fark etmez.
MSI sadece yeni bir model. Yeni modellerin panelleri yeni üretimli olur. Bu bir avantaj sağlar o kadar.

1 ms değil monitör ve 1 ms veren bir IPS monitör yok. Rapid veya SS diye bir IPS panelde yok. Düzeltme amaçlı yazıyorum bunu kimse alınmasın.

Kusursuz ürün ya da sonradan arızalanmayacak diye bir teknoloji ürünü yoktur. Gigabyte'de F/P üründür. MSI aldın onda sorun çıkmaz diye bir mantık yok. İkisi de iyi üründür. Tercih fark etmez.
MSI sadece yeni bir model. Yeni modellerin panelleri yeni üretimli olur. Bu bir avantaj sağlar o kadar.

MSI sitesinde 1ms GtG yaziyor. Rapid IPS ve SS IPS hizlandirilmis IPS ama pazarlama stratejisi oldugunu ben de biliyorum ama iste oyle koymus firma, yine de guven veriyor.

Gecikme konusu tamamen üreticiye kalmış bir şey o konuda panel fark etmeksizin ne verdiğini kimse bilmiyor çünkü tek bir standartı yok. Daha doğrusu araştırırsan neye göre 1 ms dediğini bulursun ama bu neyi değiştirir bilmiyorum. Genel olarak bakınca da bence IPS almamak için bir sebep değil işte VA panelde aldığı gecikme standartını IPS'de daha yüksek görünsün diye değiştirmesi. Çünkü aynı 1 ms değilse bile ikisi de yakın artık ve IPS'ler gayet hızlandı. Zaten bu işin olayı kullanıcı eğer farkı hissetmiyorsa kağıt üzerinde yazan bir yere kadar önemli. Görüntü kalitesi farkı ve bu kadar hızlandığını da göz önüne alınca IPS çok güzel bir panel tabii markadan markaya kalitesi değişiyor ben genel durumdan bahsediyorum. Burada VA tercih etmek sadece onu daha çok beğenmekle olur iki panelde yan yana koyup bakınca. Hız konusunda daha hızlı olabilir ama bunu kullanıcıların ne kadarı fark edebilir veya hissedebilir sonuçta IPS'ler eskisi kadar yavaş değil.

MSI sitesinde 1ms GtG yaziyor. Rapid IPS ve SS IPS hizlandirilmis IPS ama pazarlama stratejisi oldugunu ben de biliyorum ama iste oyle koymus firma, yine de guven veriyor.

Hocam IPS-VA-TN hiçbiri 1 ms vermiyor. Sende bizdensin biliyor olman lazım bunu. Satış stratejisi. Teknik olarak geçerliliği yok.

Gecikme konusu tamamen üreticiye kalmış bir şey o konuda panel fark etmeksizin ne verdiğini kimse bilmiyor çünkü tek bir standartı yok.

Karıştırdığınız konular var. Bu kadar uzun yazmanıza bunu gerek yoktu. Rtings üzerinden buyurun ikinizde bakın. Global pazarda satışa çıkmış monitörlerin response süreleri ortada. OLED paneller hariç 3 Ms'nin altında tepkime veren bir tane monitör var. Alienware'ın 500 Hz olan modeli. O da 2.2 verebilmiş.
GtG 1 ms yazısının bir karşılığı yok. Panele görüntü vermeden test ediyorlar sonra 1 ms yazıyorlar. IPS paneller zaten hızlı bu değil konumuz.

1695221357642.png

GtG 1 ms yazısının bir karşılığı yok. Panele görüntü vermeden test ediyorlar sonra 1 ms yazıyorlar
Bir karşılığı yok diyorsunuz ancak o da sonuçta bir gecikme birimi satarken GtG 1ms. Araştırınca bulunabiliyor GtG olduğu anlaşılan görüntü yenileme zamanı olabilir belki ama yıllardır da bu şekilde satılıyor. Sonuçta GtG'si 10 ms olan bi modelin de düşük görüntü yenileme zamanına sahip olması mümkün değil. Mesela attığınız listedeki modellerden biri olan Asus Rog Swift PG27AQDM de 0.3 ms süreye sahip olmasına rağmen 0.03 ms olarak satılıyor hatta Asus kendi sitesinde de böyle yazıyor. Kısacası GtG değeri görüntü yenileme anlamını taşımasa da hız konusunda fikir veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı