MSI G24C6 vs AOC 24G2ZE vs Asus TUF VG27AQ vs Asus VG27AQ1A

Özgür Gurucan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba başlıktaki MSI marka monitörü kullanmaktayım. Başlıktaki diğer monitöre geçeceğim.

Sizce nasıldır? Hepsiburada limitim ile alacağım için devasa bir seçeneğim yok. Önerilerinize açığım.

Bir de şu var: https://www.hepsiburada.com/asus-tu...ps-monitor-pm-HB00000O1OR6?magaza=Hepsiburada

Bu var: https://www.hepsiburada.com/asus-vg...g-monitor-pm-HBC00000F2MAH?magaza=Hepsiburada

Sistemi çok zorlamak 27 inç alıp düşük FPS, darboğaz olsun istemiiyorum. Valorant, PUBG, CS2, FPS oynuyorum daha çok ama LoL falan da oynadıgım oluyor. Biraz karışık.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

İşlemcim R5600 ekran kartım MSI Trio Z 3060 Ti. 32 GB RAM.

FPS oyuncusuysanız 27 inç'e geçmenizi önermem zaten 1080p çözünürlükte 27 inç bulanık bir görüntü verir 2K çözünürlüğe geçmeniz gerekir o da sizin gibi bir FPS, MOBA oyuncusu için gereksiz. Monitörünüz gayet güzel ve yeterli olduğunu düşünüyorum illa bir değişiklik yapmak istiyorsanız. 24 inç 165 Hz IPS ekranlı AOC monitör alabilirsiniz ama bence gereksiz para harcamış olursunuz.

FPS oyuncusuysanız 27 inç'e geçmenizi önermem zaten 1080p çözünürlükte 27 inç bulanık bir görüntü verir 2K çözünürlüğe geçmeniz gerekir o da sizin gibi bir FPS, MOBA oyuncusu için gereksiz. Monitörünüz gayet güzel ve yeterli olduğunu düşünüyorum illa bir değişiklik yapmak istiyorsanız. 24 inç 165 Hz IPS ekranlı AOC monitör alabilirsiniz ama bence gereksiz para harcamış olursunuz.

Hocambu monitör senin attığından daha iyi değil mi? Hz yükseltmek ve VA panelden IPS panele geçmek istiyorum.

Hocam 144'ten 240'a geçiyorum ya o yüzden sormuştum. Kendi monitörümden sizin attığınıza geçmem zaten. Ben parasında değilim, kendi konusunu açtığım monitörler arasında cevap arıyorum. 144 Hz'den 165 Hz'ye geçmem tabii.

Monitörlerin hepsi birbirinden farklı. Biri 240Hz diğerleri 2K. Siz 1080p VA panel kullanıyorsunuz. Ne istiyorsunuz? Nasıl bir monitör arayışınız var?
Ayrıca konu sahibi 2K/27 inç monitör bakıyor ve görüntü bulanır yazıyorsunuz. Ne alaka? 1080P'de bile bulanmayan görüntü neden 2K'da bulansın?

Daha iyi ama 1.5 kat fazla para ödüyorsun ve gerçekçi olmak gerekirse çok az bir farkı olan bir Hz farkı almış oluyorsun. Size kalmış bir şey, bence gereksiz.
165 Hz ile 240 Hz arasinda bariz hissiyat farki var. Ancak konu sahibinin ne istedigine bagli bu durum. Daha iyi oyun deneyimi mi yoksa daha iyi goruntu kalitesi mi? Daha iyi oyun deneyimi diyorsa 24G2ZE, daha iyi goruntu kalitesi diyorsa 24G2SPU.

Bunun disinda 2K monitor olarak Dell G2724D, Xiaomi XMMNT27HQ ve Gigabyte G27Q onerebilirim. Eger 1440p + 240 Hz icin butcemi biraz asarim dersen HP Omen 27qs var.

Monitörlerin hepsi birbirinden farklı. Biri 240Hz diğerleri 2K. Siz 1080p VA panel kullanıyorsunuz. Ne istiyorsunuz? Nasıl bir monitör arayışınız var?
Ayrıca konu sahibi 2K/27 inç monitör bakıyor ve görüntü bulanır yazıyorsunuz. Ne alaka? 1080P'de bile bulanmayan görüntü neden 2K'da bulansın?

Hocam aradığım monitör yok. 27 inç çok hoş geliyor ama FPS ağırlıklı oynadığım için pek tavsiye edilmiyor tamam.

VA panelden IPS geçmek istiyorum. Üstelik 240 Hz olacak. Monitörden tam anlamadığım ve ASUS olanlar da kafamı karıştırdığı için ne yapsam bilemedim. Arkadaşın attığı monitör biraz alakasız oldu sadece. Ayrıca 2K monitör alırsam hiçbir oyunu 1080P'de oynamam. Eğer ekran kartım buna müsaade etmiyorsa hiç 27 inçe bulasmayacagım. Bunu soruyorum tam olarak. Ayrıca genelde rekabetçi vs fps/moba oynadığım için tabii ki daha iyi bir oyun deneyimi.

Para kıyıp aldığıma deysin diyorsan e Sport için özel olan 240Hz. Zowie monitör al. 24 inc monitör kullanıyorum. Kardeşim için aldığımız 27 inc ekranı denedim çok büyük geliyor oyuna odaklanamıyorsun. FPS oynuyorsan 24 çok yeterli.

Hocam aradığım monitör yok. 27 inç çok hoş geliyor ama FPS ağırlıklı oynadığım için pek tavsiye edilmiyor tamam.

VA panelden IPS geçmek istiyorum. Üstelik 240 Hz olacak. Monitörden tam anlamadığım ve ASUS olanlar da kafamı karıştırdığı için ne yapsam bilemedim. Arkadaşın attığı monitör biraz alakasız oldu sadece. Ayrıca 2K monitör alırsam hiçbir oyunu 1080P'de oynamam. Eğer ekran kartım buna müsaade etmiyorsa hiç 27 inçe bulasmayacagım. Bunu soruyorum tam olarak, genelde rekabetçi vs fps/moba oynadığım için tabii ki daha iyi bir oyun deneyimi.

Monitör kullanıcı profiline sonra bütçesine göre seçilir. İşin öz noktası budur. Sonra monitörler değerlendirilir falan fıstık.
3060 Ti için 2K monitör üzer. Zaten FPS oynadığın için baktığın AOC mantıklı. O modelin pivotlu modeli geçen hafta 6.899'du ama şu an 9K'ya fırlamış. Rakibi Dell vardı o da uçmuş. ViewSonic'ten bir model vardı o da 10K'ya yakın. Bu yüzden uygun bütçede eğer pivot şart değilse AOC'u alınız. 👍

Geri
Yukarı