İnceleme MSI G274QPF QD IPS WQHD 27 inch 1ms Gaming monitör incelemesi

Sen QD Oled al o zaman anca o doyurur seni 1000$ cık pc de yılın monütoru secildi.

Sen QD Oled al o zaman anca o doyurur seni 1000$ cık pc de yılın monütoru secildi.

Size bir çıkarım sunuluyor, verdiğiniz cevap cidden bu mu? Yılın monitörü seçilmesi önemsiz bir detay. Varsa elinizde teknik detaylar, sunun ki sağlıklı tartışma ortamı oluşabilsin.

Ayrıca ghosting testi ekran görüntüsüyle yapılmaz, aşağıdaki gibi yapılıyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Umarım az da olsa katkım dokunur. Teşekkürler incelemeniz için.

@Gonuldagi monitörü bir ay kullandım ve deneyimimi paylaşıyorum. Kaldı ki bir tek ben değil forumda alıp kullanan birçok kişi aynı sorunları yaşadı.

Gerçekten iyi bir paneli var ancak ne fabrikasyon renk ayarı iyi ne de OSD menüsü doğru düzgün renk ayarlama imkanı tanıyor. Hatta öyleki kullandığım Alianware'nin 240 modeli bile çok daha iyi renk doğruluğu sunuyor. Aynı fiyatlara Dell G2724D varken sırf QD takısına kanıp tercih edilecek monitör değil.

Ne yapıyor bu telefonla ufoyumu takip ediyor telefonu sallıyor anlayamadim oyun pek oynamadıgim icin millet boyle paylasiyor .

Kardeş sizin panelerde birsey ola bilir illa dogal renk görmek istiyorsan ips değil oled olsun imkansiz renklerlerle ilgili anlatigimi okumussundur umarim.

Evet. Ghosting monitörle alakalı bir sorun olduğu için ekran görüntüsünde belli olmaz. Kamera kullanmanız lazım.

Bu arada millet paylaşıyor diye doğru olmuyor, ufak araştırma yapıp inceleme hazırlamanız daha iyi olurdu.

Telefonun kamerası olmaz mı 4k.

Bu model bende de mevcut, seviyorum fakat renk ayarı gerçekten tutturmak zor. Premium color açınca renkleri o kadar yapay bir şekilde arttırıyor ki gözlerim acıyor, o yüzden user modda kullanıyorum. Güzel bir model işimi görüyor fakat yazılım desteğinin olması gerekiyor zira OSD menüsü pek iş görmüyor bence.

Sarım tıraklık mevzuunu biri çözmüş ama Kalibrasyon cıhazıylamı nasıl çözdüğünü ben anlayamadım anlaya bilen baka bilirmi amazon yorumlarından buldum.

Şimdi HwUnbx videosuna baktım geldim de onlar da göz ile rahat fark edilebilen bir fark olduğunu söylüyorlar. Gamma 2.05, temp 6350K çıkmış. Kontrast 950:1.

Cidden değerler 10K monitör için kötü. Bu 2K monitörler resmen mayın tarlası. Full HD üzerine +5k veriyorsun ve renk doğruluğu daha kötü, gamut fiyata değecek kadar farklı değil hatta çoğu daha kötü. Hız olarak da belli bir fiyata kadar hep yavaşlar. Tek farkları 2K olması resmen.
Alakası yok. Fiyatıyla alakalı değil. 4000'e aldığimız FHD monitörlerin bile renk doğruluğu bundan iyi duruyor. Kalibrasyon ayarlarıyla alakalı bir durum.
Kalibrasyon cıhazıylamı nasıl çözdüğünü ben anlayamadım
Kullanıcıların yapabileceği bir şey değil. Kalibrasyon cihazı lazım ona.

En azından hızlı ve gamutu geniş.

İnceleme için teşekkürler fakat inceleme dili çok garip olmuş. Ghosting testiniz yanlış. İnceleme için yeteri bilginiz yok.
Yanlış anlaşılmasın, bunları sonraki sefere iyileştirin diye söylüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…