MSI G274QPF-QD monitörde ekran kararması oluyor

tekeya

Picopat
Daha fazla  
Yaklaşık 5 gün önce monitörüm geldi. Kullandıktan bir süre sonra ekran kararma oluyor. 2-3 sn en az kararıyor ve sanki yeni bağlanmış gibi HDMI-1 işareti geliyor. Belki Drive'dandır diye Drive'nı yükledim bir ayarlama olarak soğuk rengi seçtim ama değişen bir şey olmadı. Sonra eco ayarından dolayı olabilir diye yazıları okudum o ayarları da değiştirdim. HDMI kablosunda sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü TV'ye bağladığımda sorun olmuyordu. Monitör LoL oynarkende oluyor YouTube izlerkende oluyor. Laptopum MSI GF 75 Thin serisi ekran kartım GTX 1650 8 RAM vardır. Uzun yazdım yardımlarınızı bekliyorum. Laptop monitörü 144Hz, 2. monitör ise 120 Hz de kullanıyorum.

@tunax3
Rapor

tunax3@tekeya​

Son düzenleme:
Laptopun HDMI cıkısı ile ilgili olabilir. Masaüstü bilgisayarımda hiçbir sorunda yaşamıyorum. Ama iş şirket bilgisayarına gelince o ekran kararmaları bende de oluyor. Kullandığın laptopun HDMI modelını öğren. Kullandığın kablonun modelıne bak ve ekran ayarlarını ona göre yap.

type c to display port kablosu almanızı öneririm ben böyle bir sorun yaşamadım yeni aldım ben de monitörü

Type-C to DisplayPort kablosu almanızı öneririm ben böyle bir sorun yaşamadım yeni aldım ben de monitörü.

Ben aldım ama laptop Type-C görüntü aktarımını desteklemiyormuş. Şu an kısa bir HDMI kullandığından beri sıkıntı yaşamıyorum. Tek sıkıntım Hz'yı arttıramamak oldu. Cevaplar için teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…