MSI G274QPF vs MSI G274QPF - QD

Daha fazla  
İyi günler herkese öncelikle bir süredir monitör almayı düşünüyorum.
MSI G274QPF ve MSI G274QPF - QD modellerini gördüm. Bu iki monitörden hangisini seçmeliyim, aşırı derecede önemli fark var mı bu ikisi arasında?

Onun dışında bu fiyat bantlarında önerebileceğiniz monitör var mıdır? Genelde oyun için(Hikayeli oyunlar çoğunlukla) ve ufak tefek işler için kullanacağım monitörü.

İkisi de aynı paneli kullanıyor.

Ancak arka aydınlatmaları farklı. QD olanda adı üstünde Quantum Dot teknolojisi var, QD olmayanda klasik bir arka aydınlatma var.

G274QPF'ye yönelik bir inceleme yok ancak QD olana yönelik inceleme var. QD olan oldukça kaliteli, ancak satın alanları ikiye bölmüş durumda. Bir kesim çok memnun, bir kesim hiç memnun değil. Memnun olmayanların en temel gerekçesi, monitörün renklerinin fazla doygun olması ve bu doygunluğu törpüleyebilecek ayarların OSD Menu'de kısıtlı derecede olması. Bu sebeple G274QPF-QD'yi iade edip yerine Dell G2724D gibi farklı muadil ürünlere yönelenler oldu.

Şimdi QD ile QD olmayanı kıyaslarsak, QD olmayana yönelik inceleme yok, bu yüzden tahminden öte konuşamam. QD dediğimiz teknoloji, renk gamutu ve maksimum parlaklığı iyileştirmeye yöneliktir. Dolayısıyla tahmin yürütecek olursak, G274QPF-QD'nin maksimum parlaklığı ve renk gamutu, G274QPF'ye göre muhtemelen daha iyidir, ancak bu tahminden öteye gidemez, çünkü incelemesi yok QPF'nin.

İkisi de aynı paneli kullanıyor.

Ancak arka aydınlatmaları farklı. QD olanda adı üstünde Quantum Dot teknolojisi var, QD olmayanda klasik bir arka aydınlatma var.

G274QPF'ye yönelik bir inceleme yok ancak QD olana yönelik inceleme var. QD olan oldukça kaliteli, ancak satın alanları ikiye bölmüş durumda. Bir kesim çok memnun, bir kesim hiç memnun değil. Memnun olmayanların en temel gerekçesi, monitörün renklerinin fazla doygun olması ve bu doygunluğu törpüleyebilecek ayarların OSD Menu'de kısıtlı derecede olması. Bu sebeple G274QPF-QD'yi iade edip yerine Dell G2724D gibi farklı muadil ürünlere yönelenler oldu.

Şimdi QD ile QD olmayanı kıyaslarsak, QD olmayana yönelik inceleme yok, bu yüzden tahminden öte konuşamam. QD dediğimiz teknoloji, renk gamutu ve maksimum parlaklığı iyileştirmeye yöneliktir. Dolayısıyla tahmin yürütecek olursak, G274QPF-QD'nin maksimum parlaklığı ve renk gamutu, G274QPF'ye göre muhtemelen daha iyidir, ancak bu tahminden öteye gidemez, çünkü incelemesi yok QPF'nin.
Hocam peki QD olmayan da Freesync ve G-sync var mı yok mu onu tam göremedim. Sanırım sadece G-Sync var. Bu iki özelliğin olmaması aman aman bir fark yaratır mı? Laptopa bağlayarak kullanacağım monitörü.

Hocam peki QD olmayanda Freesync ve G-SYNC var mı yok mu onu tam göremedim. Sanırım sadece G-SYNC var. Bu iki özelliğin olmaması aman aman bir fark yaratır mı? Laptopa bağlayarak kullanacağım monitörü.
Sitesinde belirtmemişler ama uyumlu olduğunu düşünüyorum. Artık son çıkan monitörlerde ikisi de oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı