MSI G274QPF-QD monitörde ekran kararması oluyor

tekeya

Picopat
Daha fazla  
Yaklaşık 5 gün önce monitörüm geldi. Kullandıktan bir süre sonra ekran kararma oluyor. 2-3 sn en az kararıyor ve sanki yeni bağlanmış gibi HDMI-1 işareti geliyor. Belki Drive'dandır diye Drive'nı yükledim bir ayarlama olarak soğuk rengi seçtim ama değişen bir şey olmadı. Sonra eco ayarından dolayı olabilir diye yazıları okudum o ayarları da değiştirdim. HDMI kablosunda sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü TV'ye bağladığımda sorun olmuyordu. Monitör LoL oynarkende oluyor YouTube izlerkende oluyor. Laptopum MSI GF 75 Thin serisi ekran kartım GTX 1650 8 RAM vardır. Uzun yazdım yardımlarınızı bekliyorum. Laptop monitörü 144Hz, 2. monitör ise 120 Hz de kullanıyorum.

@tunax3
Rapor

tunax3@tekeya​

Son düzenleme:
Laptopun HDMI cıkısı ile ilgili olabilir. Masaüstü bilgisayarımda hiçbir sorunda yaşamıyorum. Ama iş şirket bilgisayarına gelince o ekran kararmaları bende de oluyor. Kullandığın laptopun HDMI modelını öğren. Kullandığın kablonun modelıne bak ve ekran ayarlarını ona göre yap.

Type-C to DisplayPort kablosu almanızı öneririm ben böyle bir sorun yaşamadım yeni aldım ben de monitörü.

Ben aldım ama laptop Type-C görüntü aktarımını desteklemiyormuş. Şu an kısa bir HDMI kullandığından beri sıkıntı yaşamıyorum. Tek sıkıntım Hz'yı arttıramamak oldu. Cevaplar için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı