Çözüldü MSI G281UV görüntüde titreme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ferhatto5555

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar monitörü 3 gün önce aldım kurulumu falan yaptım daha bugün kurcalayabildim. İlk bir iki günde aslında gözüme çarpan herhangi bir sorun olmamıştı. Ama az önce Elden Ring oynarken görüntünün titrediğini fark ettim ondan önce oynadığım oyunlarda bu sorun yoktu. Acaba HDR özelliği açık olduğu için mi öyle oluyor dedim kapattım yine devam etti bu sefer ondan önce oynadığım oyuna girdim Resident Evil 4 ve fark ettim ki onda aynı sorun var ama daha düne kadar yoktu çünkü titreme bariz belli oluyordu. Eğer dün falan da olsaydı fark ederdim. Reset attım oyunu girmeden dikkat ettim ana ekranda ve yine titreme olduğunu fark ettim açıkçası moralim bozuldu. 10 bit ayarını 8 yaptım yine aynı monitörün ayarlarını kurcaladım oradan da bir şey bulamadım FreeSync kapattım tekrar denedim yine aynı bunu bir 5 dakika kadar falan yaptı sonra ayarlarla uğraşırken düzeldi ama nasıl düzeldi bilmiyorum. Şu an da ayarlarım eski aynı ayarlar HDR açık 10 bit ve FreeSync açık. Amazon aracılığı ile aldım 1 ay boyunca koşulsuz şartsız iade hakkım var Haziran 15'te bitiyor eğer bu sorun monitör kaynaklı diyorsanız bir an önce iade vermek istiyorum. Şu an kurcalıyorum bir şeyler belki yine olur diye ama olmuyor 10 dakikadır anlamadım bu neyin nesiydi. Bazen oyun ekranında birden masaüstüne falan atıyor oyun alta iniyor acaba programlar falan mı sapıtıyor da böyle oluyor anlamıyorum. Aynı monitörden kullanan bir arkadaşımız daha vardı onda bu sorunlar olmuş mu merak ediyorum.
@Serkan202

Arkadaşlar şu an hala deniyorum yok yapmıyor. Sizce neden öyle bir şey yapmış olabilir?

@P R O F O U N D

@ExclusivePack

Son düzenleme:
Çözüm
Ayarlardan kaynaklı olabilir. Sorun çözüldü mü?

Garip olan şu dün bu olaydan sonra birkaç ayar denedim yani aslında deneme yanılma yapmak istedim. HDR kapattım devam etti. FreeSync kapattım yine devam etti 8 bit ayarına getirdim yine devam etti ve sadece oyunda değil ana ekranda falanda yapıyordu daha sonra reset attım ve ufaktan vardı sonra eski bütün ayarları tekrar açtım denemek amaçlı oyuna girdim baktım yok nasıl çözüldüğünü bende bilmiyorum ama bütün ayarları tekrar denedim acaba yapacak mı diye yok yapmadı. Yapmıyor da ama neden oldu onu düşünüyorum. Ya aslında bakarsanız yanlış şeyler mi yükledim anlamıyorum zaten parçaların RGB çalıştırmak için bir sürü program yüklüyorum onlar bile bir biriyle çakışıyor birini silsem diğeri onu görmüyor onu silsem öteki onu görmüyor yani aslında sistem çok şu an stabil değil oyundayken oyunu alta atıyor falan illaki bir şeyin ona da müdahil olduğunu düşünüyorum ama ne onu bulamıyorum işte. Acaba prizden mi dedim veya kablosundan falan mı bilmiyorum şu anlık sorun yok.

Mesela A Plague Tale Requiem oyununa girince de Ram ve Ekran kartının Rgb ışığı değişiyor kendi kendine :) anlamadım
@Fer

Normal PC de kullanıyorum onda da hiçbir sıkıntı yok sizinki PC'den kaynaklanıyor olabilir başka bir şeyler test edebilir misiniz ve bende 8bitten fazla çıkmıyor onu nasıl ayarladınız

Titreme olayı baş gösterdiğinde bağlantıyı hemen çıkarıp Laptop taktım ve onda da bir süre titreme sorunu devam etti o an dedim ki tamam PC ile alakası yokmuş sonra laptopta durdu sorun ve iki kabloda takılıydı birinde HDMI ile bağlıydım diğerinde DP kablosu ile ve aynı görüntüyü iki sistemde açtım PC de o görüntü titreme yapıyordu ama laptopta yapmıyordu. Yani ne yapacağım bende bilmiyorum şu an mesela PC de bağlı oradan yazıyorum yine titreme yok yani neye göre oluyor bu olay. Sistem kaynaklımı yoksa Monitörde mi sorun var kafamı bu kurcalıyor

10 Bit çıkarman için DP kablosu ile bağlantı sağlaman lazım ben 1.4 DP kablosu aldım

Titreme olayı baş gösterdiğinde bağlantıyı hemen çıkarıp Laptop taktım ve onda da bir süre titreme sorunu devam etti o an dedim ki tamam PC ile alakası yokmuş sonra laptopta durdu sorun ve iki kabloda takılıydı birinde HDMI ile bağlıydım diğerinde DP kablosu ile ve aynı görüntüyü iki sistemde açtım PC de o görüntü titreme yapıyordu ama laptopta yapmıyordu. Yani ne yapacağım bende bilmiyorum şu an mesela PC de bağlı oradan yazıyorum yine titreme yok yani neye göre oluyor bu olay. Sistem kaynaklımı yoksa Monitörde mi sorun var kafamı bu kurcalıyor

10 Bit çıkarman için DP kablosu ile bağlantı sağlaman lazım ben 1.4 DP kablosu aldım
hdmi ile de açılıyor diye biliyorum ama bende sadece 8 bit çıkıyor

Son düzenleme:
İkisini de denedim HDMI ile 10 bit aktif edilmiyor.

Arkadaşlar ne yapalım şimdi ona göre monitörü kutusuna güzel şekilde yerleştireceğim iade açacağım. Sorunu bir türlü bulamıyorum deneme yanılmada yapsam yok kafasına göre yapıyor kafasına göre yapmıyor 2 saattir sorun yok mesela.
@ExclusivePack
@P R O F O U N D
@ikseroo
@Sad Frog
@GalaxySal450

İade et bence ya da servis point ile bir görüş istersen belki onlar bilir.

İade et bence ya da servis point ile bir görüş istersen belki onlar bilir.
İade etmek istediğim de nasıl bir yol işlemeliyim. Amazonda iade et kısmı var oraya tıkladım diyelim sebebini keyfi mi olarak belirtim sizce yoksa sorun olduğumu. Şununla uğraşmak istemiyorum yok kontrol edildi bir sorun görülmedi denilip sonra tekrar bana aynı ürünün gelmesi gibi falan
@ExclusivePack

İade etmek istediğim de nasıl bir yol işlemeliyim. Amazon'da iade et kısmı var oraya tıkladım diyelim sebebini keyfi mi olarak belirtim sizce yoksa sorun olduğumu. Şununla uğraşmak istemiyorum yok kontrol edildi bir sorun görülmedi denilip sonra tekrar bana aynı ürünün gelmesi gibi falan.
@ExclusivePack

Sıkıntını yaz iade istiyorum de.

Sıkıntını yaz iade istiyorum de.
Bu sefer yok test edildi sorun görülmedi bilmem ne olayına döner mi. Çünkü hep yapmıyor gider şimdi monitör ellerine iki üç dakika bakarlar yok sorun yok derler geri gönderirler iyice sinir bozucu oluyor o zaman ve insan bu sefer tamamen soğuyor
@ExclusivePack

@ferhatto5555 Büyük ihtimalle sıkıntı senin sisteminde ve farklı sistemlerde test etmeden anlayamayacağız sorunu fakat monitör içine sinmemiş gibi, iade edebilirsin. Hiçbir sıkıntı çıkmaz.
1- Sisteme daha yeni format attım ve sistemi bu monitör ile birlikte kurdum tabi yine sıkıntı olma ihtimali var ama bu monitörden önce sistemi televizyon da kullandım format atmadan önce ve onda hiç bu sorunu yaşamadım

2- İade konusunda sebebine sizce ne yazmalıyım direk sorunu yazarsam olay uzar mı diye söylüyorum iade alacakları varsa da almazlar falan

3- Aslında bakarsanız monitörü çok sevdim çünkü renkleri çok iyi ve Ölü piksel falanda çıkmadı bu durum beni çok mutlu etti ama şu yaşadığım sıkıntı benim canımı çok sıktı

4- Aklıma şu geliyor bu monitör de bir sorun varsa bunu hep yapması gerekmez mi ama hep yapmıyor yani kaç saattir oynuyorum hala yapmadı ama bende bir ayar yapmadım ki diyin şu ayarı yaptım da öyle düzeldi yapmadı diyorum ummadığım bir anca yapıyor. Ve PC de sorun olsa diyorum o titremeyi yapar yapmaz monitörü laptop bağladım 2 dakika boyunca onda da aynı şekilde titreme devam etti yani aklıma o an dedim ki tamam monitör arızalı sonra yapmayı durdurdu ve PC geçiş yaptığım da titriyordu ama laptop da titreme yoktu bu sefer. Yani anlamıyorum gerçekten sebebi monitör mü yoksa sistem de herhangi bir yazılımsal hata mı tetikliyor bilmiyorum

5- Ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum

@P R O F O U N D

2- İade konusunda sebebine sizce ne yazmalıyım direk sorunu yazarsam olay uzar mı diye söylüyorum iade alacakları varsa da almazlar falan
Direkt iade edin hocam. 14 günlük cayma hakkınız var zaten internetten aldığınız dolayısıyla.
4- Aklıma şu geliyor bu monitör de bir sorun varsa bunu hep yapması gerekmez mi ama hep yapmıyor yani kaç saattir oynuyorum hala yapmadı ama bende bir ayar yapmadım ki diyin şu ayarı yaptım da öyle düzeldi yapmadı diyorum ummadığım bir anca yapıyor. Ve PC de sorun olsa diyorum o titremeyi yapar yapmaz monitörü laptop bağladım 2 dakika boyunca onda da aynı şekilde titreme devam etti yani aklıma o an dedim ki tamam monitör arızalı sonra yapmayı durdurdu ve PC geçiş yaptığım da titriyordu ama laptop da titreme yoktu bu sefer. Yani anlamıyorum gerçekten sebebi monitör mü yoksa sistem de herhangi bir yazılımsal hata mı tetikliyor bilmiyorum
Monitörü, farklı sistemlerde test etmişsiniz ve dediğinize göre probleme çözüm olmamış. O halde size gelen monitör üretim aşamasından itibaren sıkıntılı.
5- Ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum
İade edin hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı