MSI G31 İşlemci voltaj ayarını bulamıyorum

Fatih Tutcu

Hectopat
Merhaba buraya sırf Recep Baltaş'ın bilgisine güvendiğim için her yerde ismi ve fotoğrafı oluyor :)

Ya ben şimdi stabil işlemciyi 3.60 Ghz e kadar çıkarabiliyorum fakat sonrasında da artırmak istiyorum. Yani 3.7 ama voltaj gerkeli. Çünkü ekrana göründü gelmiyo. Ben de voltaj vermek istiyorum ufak ufak ama voltaj değeri yok. Yani yok orda voltaj ayarı. Yani işlemciye voltaj veremiyorum BIOS'tan.

İşlemci: Core 2 Duo E8600 3.0GHz
Anakart: MSI G31

Bide galiba Casper'dan almıştım. Casper görevlisine sordum bunu, adam bana güldü o işlemciye overclock yapsan ne yapmassan ne gibi şey demeye getirtti. Bide galiba casper bunu müşterileri için kilitliyormuş. Ben eğer ki böle bişey varsa kırmak istiyorum. Böle bişey var mı? Bir forumda okumuştum.?

Ya 3.6 ile 3.7 arasında bir fark yok. Voltaj falan vermek ile uğraşmanı gerektirecek bir fark yok. O işlemciyi helede stok fan ile OC hiç akıl işi değil.
Daha fazlasını unut yani.

Ben bile FX serisi, OC için uygun bir işlemciyi Contac 30 gibi bir soğutucu ile bile 3.6'dan en fazla 4.4'e çıkartıyorum. Voltaj verip daha ilerilere gitmeye çalışmıyorum.

0,1 GHZ için hiçbir anlamı yok yapmaya çalıştığın işin. Hele hele o sistem ile hiç bulaşma derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak anakartın çok eski ve overclock için uygun değil. Casper BIOS'u kısıtlamış olsa bile, BIOS güncellemesi ile bu ayarı geri getirsen bile OC için uygun bir sistemin yok. Sorunun başlığından bile şunu söyleyebilirim ki OC yapmak için daha çok okuman gerek.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı