MSI G41M-P23 sistem yükseltme

AloneKakashi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Anakart: MSI G41M-P23
İşlemci: Intel Pentium Dual Core E6700.
Ekran kartı: Intel G41 Express chipset.
RAM: 2 GB DDR3 Kingston
HDD: 1TB.
PSU: 300W.
Genellikle LoL oynuyorum orta ayarlarda sabit 75FPS alabilİrsem çok iyi olur.
Onun için 4+4 RAM takviyesi yapacağım Intel Xeon X5450. işlemci istiyorum ama anakartla uyumlu olur mu bilmiyorum bir de ekran kartı bunlar için tavsiye verebilirseniz çok iyi olur.

Bir de Ekran Kartı olarak ASUS GT630
Radeon HD5670
Radeon HD6850
Radeon HD7850
Radeon HD6870

Bu ekran kartları arasında hangisi benim anakarta olabilir hiçbiri olmuyorsa alabileceğim ekran kartı tavsiye eder misiniz?
PSU 300W oldugu için yeterli olmayacağını düşünüyorum bu yüzden PSU almayı da düşünüyorum.
HADRON Hd412 500 Watt Power Supply Kutulu Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Bu PSU alınır mı yoksa PSU lazım olmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin uyumlu olacağını hiç sanmıyorum. Xeon işlemcilerin kendilerine özel soketleri var. Ancak Ekran kartları PCI Expresss x16 olan her anakarta uyar. Sizinkine de uyar. Ancak işlemciniz ile darboğaz yapabilirler.
Kısacası bu anakartın üzerine Yükseltme yapılmaz, yapılsa da değmez. O yüzden paranızı biriktirin baştan APU sistem kurun. Bu LOL için fazlasıyla yeterli olacaktır. Belki sonradan bi ekran kartı alırsınız.

Elinizdeki sistemi satıp, biriktirip bunu almanızı öneririm.

Benimde arıştırdığım birşeydi apu sistemler ama apu sistemde kullanılan işlemcileri pek bilmediğimden vazgeçmiştim ryzen 3 3100 ile apu sistem yapılırmı yada ryzen 3 3100 ile sistem toplayıp ucuzundan ekran kartı ile şimdilik kullansam ilerde iyi bi ekran kartı alıp kullanmaya devam edebilirmiyim yada apu sistemlerde kullanılan ryzen 3 3100 denk güçte bi işlemci varmı

Xeon'un modlu işlemcilerinde alman lazım. X5460'lı sistemi kullanmıştım LoL de 100 üstü FPS alıyordum. 4 GB RAM ve GTX 750 ile.
Tavsiyem GTX 750 veya 750 Ti al PSU almana gerek kalmaz. AMD'nin HD serisi ekran kartları çok güç çekiyor tavsiye etmem.

Benim de araştırdığım bir şeydi APU sistem ama işlemciler konusunda pek emin değilim daha sonradan ekran kartı alacaktım normalde APU sistemde ama önerdiğiniz işlemciler Ryzen 3 3100 kadar güçlü oldugunu sanmadığım için vazgeçmiştim peki Ryzen 3 3100 ile APU sistem yapılırmı ya da onun yerine ucuzundan ekran kartı alıp kullanıp sonradan satıp GTX 1660 Super'ya da ona benzer ekran kartı alabilir miyim?
AMD Ryzen 3400G var, onunla APU kurun. Arkadaşın öerdiği 750ti 'a yakın bir performans verir. sonradan 1660 Ti ile de darboğaz yapmaz.

Benim de araştırdığım bir şeydi APU sistem ama işlemciler konusunda pek emin değilim daha sonradan ekran kartı alacaktım normalde APU sistemde ama önerdiğiniz işlemciler Ryzen 3 3100 kadar güçlü oldugunu sanmadığım için vazgeçmiştim peki Ryzen 3 3100 ile APU sistem yapılırmı ya da onun yerine ucuzundan ekran kartı alıp kullanıp sonradan satıp GTX 1660 Super'ya da ona benzer ekran kartı alabilir miyim?

Bütçeniz nedir ona göre tavsiye vermek daha doğru olur.

Bütçe yaklaşık 3500TL daha az olursa iyi olur gerekirse bu PC'yi satıp 4000TL'ye kadar çıkmaya çalışırım.

Şimdilik idareten RAM takviyesi yapacağım 4 GB sonradan PC alacağım zaman bu PC'yi de satıp APU'ya geçerim umarım o zamana kadar PC fiyatları birazda olsa düşer belki ekran kartı ile beraber bile alabilirim sistemi.
Bütçe yeterse APU almaktansa Ryzen 3 3100 ile bir sistem bile yapabilirim.
Umarım şom ağızım yüzünden PC fiyatları uçmaz. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı