MSI G41M-P31 "An operating System wasn't found" hatası

F0xen

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 16 | AMD Ryzen 5 7640HS, 2x8GB Samsung M425R1GB4BB0-CWMOD RAM, Nvidia GeForce RTX 4060, WD PC SN810 SSD
RAM
2+1GB
SSD veya HDD modeli
WD 3200AAJS-00L7A0
Anakart
MSI G41M-P31 MS-7592 Ver:3.0
İşlemci
Pentium Dual-Core E6300 2.80GHz
Oldukça eski masaüstü Casper bilgisayarım var. Yavaşladığı için HDD'sine format attım. Sorunsuz bir işlemdi ancak sonradan HDD'nin ikiye bölündüğünü fark ettim:
C, 170GB
E, 150GB şeklinde.

Bunu birleştirmek için disk yönetimini kurcaladım ve Windows'un yüklü olması gereken C diskinin "bölümü etkin olarak işaretle" butonunun aktif olduğunu gördüm ve bunu yaparsam daha sonra "birimi genişlet" diyebileceğimi düşündüm. Olmadı, en sonunda vazgeçip Windows'u güncellemeye bıraktım ve sistemi yeniden başatınca şu hatayı aldım:

Hata.jpg

Daha sonra şu videodaki attığım sürede gösterilen çözümü denemek istedim. Ancak yapamadım çünkü sonradan öğrendim ki sistemim yalnızca FAT32 ile boot'lanabiliyor. Bunun için de bu videodaki yöntemle USB'yi FAT32 formatına çevirmeyi denedim. Fakat USB'yi taktığımda yine aynı hatayı almaya devam ettim. Bunun sebebinin de USB belleğe yüklediğim Windows 10 dosyasının 4GB'tan fazla olması olduğunu öğrendim. (Dosya tam olarak 4.06GB) Bunun üzerine de şu videodaki işlemi uygulamaya kalktım ancak videoda belirtilen "install.wim" dosyası, bende "install.esd" şeklindeydi. Bu yüzden o yöntemi deneyemedim.

BIOS'un boot sekmesinin fotoğraflarını, bir işe yararsa diye, şöyle bırakayım:

Bios-boot.jpg

Soldaki görselde de gözüken Kingston 'u seçince yalnızca bu seçenek çıkıyor.

boot.jpg

Çözüm olduğunu düşündüğüm yol doğru mudur? Değilse başka nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

BIOS Sürümü: V7.0 11012009

Geri
Yukarı