Çözüldü MSI G41M-P33 combo anakarta TPM modülü takmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

393060

Kilopat
Makaleler
3
İyi günler. MSI G41M-P33 combo anakartım var. Bu anakarta TPM 2.0 modülü alırsam Valorant'daki TPM 2.0 hatasını gidermiş olur muyum?

Çözüm
Hayır hocam. Modül takmak tek başına yeterli olmaz. Bunun için uygun BIOS da gerekli. Üreticiler ise zaten eski sistemlerle uğraşmaz diye düşünüyorum. Boşuna masraf etmeyin.
Windows 11e yükseltmediğiniz sürece bunun gerekli olmaması gerekiyor Valorant için.

Hayır hocam. Modül takmak tek başına yeterli olmaz. Bunun için uygun BIOS da gerekli. Üreticiler ise zaten eski sistemlerle uğraşmaz diye düşünüyorum. Boşuna masraf etmeyin.

Çözüm
@Yener K.'un dediği gibi eski sistemlerdede çalışmıyor zaten. Sanırım 2.nesil Intel işlemcilerden öncesinde bulunan anakartlarda HWID'yi BIOS'tan okuyamadığı için Valorant açılmıyordu(tam olarak hangi seriden sonrası çalışıyor bilmiyorum).

Valorant Windows 11'de TPM 2.0 ve Secure Boot'u zorunlu tutuyor. Desteği olmayanlar maalesef oynayamıyor.

Valorant Windows 11'de TPM 2.0 ve Secure Boot'u zorunlu tutuyor. Desteği olmayanlar maalesef oynayamıyor.

Hocam anakart destekliyor herhalde sitesinde TPM module connector yazıyor yazdığına göre BIOS'un desteği olmaz mı?

Hocam anakart destekliyor herhalde sitesinde TPM module connector yazıyor yazdığına göre BIOS'un desteği olmaz mı?

Şu anda kullandığınız işletim sistemi ve donanım özelliklerini paylaşabilir misiniz?

Şu anda kullandığınız işletim sistemi ve donanım özelliklerini paylaşabilir misiniz?

Şu an kullandığım ayrı bir sistem. Yani özelliklerini yazayım MSI anakart olan sistemin.

Intel Q9650.
MSI G41M-P33 combo.
4+4 8 GB RAM.
AMD HD 5570.
XPG Pylon 550W Power 80+ bronz PSU.
1 TB WD Blue HDD.

Geri
Yukarı