Çözüldü MSI G41M-P33 combo anakarta TPM modülü takmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

393060

Kilopat
Makaleler
3
İyi günler. MSI G41M-P33 combo anakartım var. Bu anakarta TPM 2.0 modülü alırsam Valorant'daki TPM 2.0 hatasını gidermiş olur muyum?

Çözüm
Hayır hocam. Modül takmak tek başına yeterli olmaz. Bunun için uygun BIOS da gerekli. Üreticiler ise zaten eski sistemlerle uğraşmaz diye düşünüyorum. Boşuna masraf etmeyin.
BIOS'ta TPM 1.1 sürümü görünüyor var sadece, TPM 2.0 gerekiyor teorik olarak.

TPM 1.1 var ise anakartın üzerinde TPM modülü girişide var TPM 2.0 modülü alsam olur mu yani Secure Boot gibi özelliği var mı anakartın sırf Valorant için alacağım yeni sistem almak için bütçem yok yani en fazla 200 TL gibi fiyatlarda MSI anakartlara uygun bir modül buldum.

Maalesef öyle olmuyor hocam. TPM 2.0 tanıyacak BIOS lazım. Yani uğraşmayın derim.

Windows 10'a dönebilsem iyi ama o PC'de 1 TB HDD var ve o HDD ağzına kadar dolu. Windows 10'a dönmek işkence olur o yüzden. Diski 2'ye böldüm zaten yani C:'yi 150 GB yaptım gerisini de D: sürücüsüne verdim. D: sürücüsü dolu C:'de de önemli programlarım abimin çizimleri var. Çizim derken makine bölümünde o çizimleri var. C:'nin de 20 GB gibi boş yeri var D:'de de oyunlar yüklü bunların içinde Valorant'ta var Windows 11'de oynamak için TPM ve Secure Boot istiyor neyse başka bir HDD takarım ona oyunları koplayarım Windows 10 kurar devam ederim.

Bilgilendirdiğiniz, yardım ettiğiniz ve uğraştığınız için teşekkür ederim.

Windows 11 desteklemeyen bilgisayarı neden Windows 11e çıkarttınız ki? Bu koşullarda Valorant oynamanız bayağı zor. Hatta birçok donanım sorunlu çalışabilir. Windows 10 kurulumu yapmanız sizin için daha ideal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11 desteklemeyen bilgisayarı neden Windows 11e çıkarttınız ki? Bu koşullarda Valorant oynamanız bayağı zor. Hatta birçok donanım sorunlu çalışabilir. Windows 10 kurulumu yapmanız sizin için daha ideal.

Yok hiçbir sorun yok Valorant dışında dediğim gibi HDD'yi klonlama yapacağım Windows 10 kurup devam ederim diye.

msı g41-p26 anakarta tpm 2.0 modülü almak istiyorum windows 11e yükseltmek için zamanında yükselttim sorunsuz çalışıyordu sadece tpm eksik modül alsam hata gidermi?

Yeni konular

Geri
Yukarı