MSI G41M-P33 Combo için işlemci önerisi

xecexo

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Başlıkta belirttiğim anakarti 300 liraya alacağım. Elimde 300W PSU var hazır. 4 GB 1333 MHz RAM var bir tane daha alacağım. Bir tane daha 4 GB 1333MHz 8 GB yapacağım yanına bir de R7 250 2 GB Sapphire 128 bit ekran kartı.
Anakartını alacağım kişi Q8300 hediye olarak veriyor anakartin yanında bu işlemci yetersiz kalır diye düşünüyorum. Sizin bana 400 lira civara anakarta uyumlu işlemci önermenizi rica edeceğim ve bir de bu sistem Battlefield CoD CS:GO GTA V gibi oyunlarda ne gibi performans verir onu soracağım teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Core 2 Quad işlemci kullanılabilir. Çok mantıklı bir karar değil. Anakartı almadıysanız vazgeçebilirsiniz. 3. veya 4. nesil işlemci alınmalı (tabii anakart modeli de o işlemci ile uyumlu çipsete sahip olmalı) bence en kötü ihtimal.

DDR3 anakarta sistem toplayabilirim DDR 4'te anakart alabilirim B450 üstüne bir APU sistem kurmasını da biliyorum ama maalesef bütçe o kdr yok DDR3 2 slotlu 16 GB RAM destekleyen bir anakart varmı yada ne önerirsiniz?

Hocam ne önerirsinize cevap vermek çok zor. Çünkü çok fazla alternatif olabilecek anakart ve işlemci var. Önemli olan 2. el satılanlardan anakart veya işlemciyi bulup ona göre uygun kombinasyonu tamamlamak. Yani ciddi bir araştırma ve hesaplama gerekiyor. Maalesef senin adına onu yapabilecek bir vaktim yok. Ben sadece fikrimi ilettim.
Sarı sitede DDR3 destekli anakart olarak filtrelediğimde 50 sayfa sonuç çıktı hadi bunları 10 sayfası arızalı olsun 40 sayfa sonuç eder. :) bir de bunlara uygun işlemci araştırmak var.

Yeni konular

Geri
Yukarı