MSI G41M-S01 (7592) anakartına hangi ekran kartı takılabilir?

Coiii

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, şu an elimde 7 yıldır kullandığım 2009'dan kalma bir bilgisayar var ve neredeyse 2010'dan sonra çıkan çoğu oyunu oynayamayacak halde. GeForce NOW olayına girişmek istedim fakat uygulamasını sistemin uyumlu değil dediğinden açmıyor ve Chrome üzerinde de performans düşüşleri, gecikmeler oluyor fazlasıyla. Sorduğumda ekran kartınız sıkıntı yaratıyor dediler. Şu anda 4 GB RAM ve harici olmayan G41 Express chipset ekran kartı var. Yeni bir sistem alana kadar en azından beni GeForce NOW'a sokabilecek ve elimdeki eski oyunları donmadan oynatabilecek bir harici bir ekran kartı almak istiyorum. Uyumlu olarak GT210 gözüküyor internette fakat size de danışmak istedim. Acaba bu sisteme takabileceğim en uygun ekran kartı hangisidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağını da kasayı açıp bakmalısınız, gerçi 300 TL altına anca HD5570 - HD6570 - HD6670 - GT430 gibi kartlar bulunabilir. Onlar da fazla güç tüketmiyorlar zaten :)

Güç kaynağını da kasayı açıp bakmalısınız, gerçi 300 TL altına anca HD5570 - HD6570 - HD6670 - GT430 gibi kartlar bulunabilir. Onlar da fazla güç tüketmiyorlar zaten :)
Söyledikleriniz arasından hangisi daha iyidir. Birde gt210 için 64bit diyordu bu gt430 için 128bit diyor herhangi bir sıkıntı çıkarırmı bu bit olayı yoksa anakartın özelliklerinemi bakmam lazım.

Söyledikleriniz arasından hangisi daha iyidir. Bir de GT210 için 64 Bit diyordu bu GT430 için 128bit diyor herhangi bir sıkıntı çıkarır mı bu bit olayı yoksa anakartın özelliklerinemi bakmam lazım.

Sıkıntı çıkarmaz, aralarında HD6670 daha iyidir fakat GT430'da üzmez.

Rahatsız ediyorum kusura bakmayın bu konularda pek bilgim yokta alırkende yanlış bir şey alıp bilgisayara veya kendime sıkıntı çıkarmak istemiyorum. HD6670'in GT430 ile aralarında bariz fark varmış. Oyun testlerinde 10 ile 30 FPS arası daha yüksek alıyor ve fiyat olarak da tabii 100 lira fark var aralarında. AMD'yide çok fazla kişi kötüdür diye dediği için sormak istedim. Son bu ekran kartlarının bazıları için 1GB VRAM bazıları için 2 GB VRAM yazmış satıcılar. Bana uyumlu olanı 1GB'lık olanıdır diye düşünüyorum. Bu arada teşekkürler ilgilendiğiniz, yardım ettiğiniz için.

Rahatsız ediyorum kusura bakmayın bu konularda pek bilgim yokta alırkende yanlış bir şey alıp bilgisayara veya kendime sıkıntı çıkarmak istemiyorum. HD6670'in GT430 ile aralarında bariz fark varmış. Oyun testlerinde 10 ile 30 FPS arası daha yüksek alıyor ve fiyat olarak da tabii 100 lira fark var aralarında. AMD'yide çok fazla kişi kötüdür diye dediği için sormak istedim. Son bu ekran kartlarının bazıları için 1GB VRAM bazıları için 2 GB VRAM yazmış satıcılar. Bana uyumlu olanı 1GB'lık olanıdır diye düşünüyorum. Bu arada teşekkürler ilgilendiğiniz, yardım ettiğiniz için.

Zaten HD6670 daha iyidir dedim ya hocam :) GT430 ise günü kurtarır sadece. 300 lira civarına HD6670 bulabilirseniz alın, tabii bir sıkıntısı falan yoksa.

Geri
Yukarı