RX580 sisteme hangi ekran kartı takılabilir?

8 GB RAM daha alabilirsiniz. İlla değiştireceğim derseniz iyi bir soğutucu alarak OC ile 6600 seviyesindeki bir kartta çokta sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Aynı planları ben de yapmaktayım. AMD istemiyorsanız da RTX 3050 alabilirsiniz fakat aralarında çok fark var, söyleyeyim.

Edit: anakartı görmemişim, OC yapamazsınız.

Son düzenleme:
3500 TL civarına satıp 6500XT'ye geçebilirsin de hem anakartın PCI 4.0 desteklememesinden dolayı performans düşüşü yaşayacaksın hem RX 580'ten geçtiğine değmeyecek. Dediğim gibi bütçe kısıtlıysa en mantıklısı Dual channel RAM yapıp bu şekilde kullanmaya devam etmek.

1650 Super RX580'e denk diye biliyorum ona geçebilir miyim peki en azından hatalardan kurtulmak için?

8 GB RAM daha alabilirsiniz. İlla değiştireceğim derseniz iyi bir soğutucu alarak OC ile 6600 seviyesindeki bir kartta çokta sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Aynı planları ben de yapmaktayım. AMD istemiyorsanız da RTX 3050 alabilirsiniz fakat aralarında çok fark var, söyleyeyim.

O.C yapsa dahi darboğaz yiyecek, RX 6600 ile 3300X-3600 aşağısı kurtarmaz. Arkadaşım 2600 ile RX 6600 kullanıyor ve darboğaz belirgin bir şekilde var.

8 GB RAM daha alabilirsiniz. İlla değiştireceğim derseniz iyi bir soğutucu alarak OC ile 6600 seviyesindeki bir kartta çok da sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Aynı planları ben de yapmaktayım. AMD istemiyorsanız da RTX 3050 alabilirsiniz fakat aralarında çok fark var, söyleyeyim.

RAM eklemeyi düşünüyorum ayrıca şu anki AMD'lere karşı değilim ama eskileri çok sıkıntılı bıktırdı beni.

3500 TL civarına satıp 6500XT'ye geçebilirsin de hem anakartın PCI 4.0 desteklememesinden dolayı performans düşüşü yaşayacaksın hem RX 580'ten geçtiğine değmeyecek. Dediğim gibi bütçe kısıtlıysa en mantıklısı Dual Channel RAM yapıp bu şekilde kullanmaya devam etmek.
6500 XT alması zaten mantıksız her türlü, o yüzden bütçe yetiyorsa Ryzen 5 3600 (A320 anakartların, 3.nesil Ryzen işlemcilere desteği var mı bilmiyorum ondan Ryzen 5 2600 dedim) ya da Ryzen 7 2700 gibi bir işlemci alıp RTX 3050 ya da RX 6600 alabilir diye düşündüm.

Geri
Yukarı