MSI Gamebook Alırken Bakılması Gerekenler

Ysnx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar uzun bir sure masaüstü mü laptop mu kararsızlık aşamasının ardından su anda kararımı gamebooklardan yana verdim. Ardından yeni bir kriz ile karşı karşıya kaldım. Gerçekten tüm yeni nesil oyunlarda ve onumuzdekı 3-4 sene sorunsuz ultra ayarlarda kasmadan oyun oynayabilmek için arkadas tavsiyesi üzerine MSI marka gamebook almaya karar verdim. Almaya karar verdim ama MSI markası hakkında epey cahil durumdayım. Yani en basta bu laptoplar hakkında bana yarım yamalak söylenenlerden ve araştırmalarımdan bahsedeyim, onun üzerine konuyu siz devam ettirirsiniz. MSI GP GE GT GX gibi modelleri mevcut ve hep bu modeller üzerinden üretim yapıp geliştirme yapıyormuş. Yani bunların genel üretim mantığı ve hangi talebe göre hangi serinin üretildiğini öğrenirsem ben daha iyi seçim yapabilirim. Ayrıca sürekli farklı konfigürasyonlarda üretimi varmış. Bu konu nedir? Ben GE72 Apache Core modeline karar verdim. Fiyatı 5868 TL idi. Sonra performans goz önüne alarak GTX 970M olan Pro versiyonunu alayım dedim, arasında az bi fark var diye. Ama şimdi aklıma su takıldı, bu bilgisayar modellerinin birbirinden güç olarak performans olarak ayıran şey direkt gördüğümüz GT, GE, GP, GS olan baş kod isimleri mi yoksa sadece GS'ler üst seviye ise 200 lira daha verip GS alırım. Ama onda da bazı özelliklerinden feragat edilmiş sanırım o ultrabook olduğu icin, öyle degil mi? Yani ben GE72 Pro aldığımda GS Ghost'tan kotu mu oluyor bunu merak ediyorum. Beklemeli miyim, yeni model ne zaman çıkar? Çıkarsa onu mu beklemeliyim? Yani soru genel olarak bu. MSI laptop kullanmış 1 senelik 2 senelik kullanım sonucundaki performans durumunu söyleyecek arkadaşlar varsa memnun olurum. Bir de Vatan Bilgisayar'dan almayı düşünüyorum, garanti ve güvenilirlik açısından siz ne dersiniz? Bir de orada stokta su anda belli ürünler var, daha iyi modeller var da Vatan'da mı yok acaba? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
GS, GE falan hep bir şeyi simgeliyor.GS ince seridir mesela ama ince olduğu için fazla ısınır, GT performanslıdır ama ağırdır ufak bi google ile bunları öğrenebilirsin. Alacağın bilgisayara gelince madem bütçen o civarda GTX 1060 taşıyan bir modeli tercih et.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı