Laptop alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

LnCazYapma

Hectopat
Yakın zamanda birisine almayı düşünüyoruz. gaming laptop ve fiyatı belli değil duruma gore değişecek.
Ben laptop tavsıyesı değil dikkat edilmesi gerekenleri istiyorum(örnek olarak 1 2 tane atabilirsiniz)
Donanımdan anlıyorum fakat laptop da işler değişiyor.
3060 6-8 GB veya 4060 6-8 GB VRAM aldırırım(genelde VRAM az oluyor)

Mesela ılk dikkat etmem gereken ekran kartı VRAM'i yani 4 olmaması lazım en az 6-8 olmalı.
İşlemci olarak ise i5 11-12-13.nesil i7 11-12-13.nesil
RAM zaten herkesin bildiği gibi minimum 16 GB SSD ise 500GB.
Benim bildiğim ve olması gerekenler bunlar gibi ama bunlardan başka şuna dikkat et diyeceğiniz bir şey var mı?

Kasa ve soğutma en önemli etkenlerdir. Yazdığın özelliklere göremin 30 bini gözden çıkarmalısın. Bütçe belli olduğunda tekrar konu açın en iyisi önerilir.

Kasa ve soğutma en önemli etkenlerdir. Yazdığın özelliklere göremin 30 bini gözden çıkarmalısın. Bütçe belli olduğunda tekrar konu açın en iyisi önerilir.

30k az gibi kalıyor sanırsam yıne artmış fiyatlar. Peki sogutma olarak önerdiğiniz marka var mıdır? Yani bu markanın sogutması cok kotu kesınlıkle alma dedıgın bir şey?

30k az gibi kalıyor sanırsam yıne artmış fiyatlar. Peki sogutma olarak önerdiğiniz marka var mıdır? Yani bu markanın sogutması cok kotu kesınlıkle alma dedıgın bir şey?

Monster Clevo Abra serisi, Excalibur tüm seriler, MSI katana ve Thin serileri sorunludur alınmaması gerekir.

Acer Nitro 5-16, ASUS TUF ve Victus 16 tercih edilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı