MSI Gaming 5 anakart sallanınca donuyor ya da mavi ekran veriyor

berat öztürk

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. MSI Gaming 5 anakart, MSI GEFORCE GTX 970, Intel İ5 4690k CPU ve GSKILL 8GB 2400 Mhz RAM kullanıyorum. Bilgisayar masasına istemeden ayağım çarptığında ya da çekmecenin biri kapanınca mavi ekran veriyor ya da donuyor. Başka hiçbir sorunla karşılaşmadım bilgisayarla ancak ilk topladığım zamanlarda yoktu, sonradan anakart değişimi oldu ve bu sorunla karşılaştım. Anakarta giden kabloları çıkarıp iyice taktım ama sonradan yine aynı şeyler oldu. Anakart, ram ya da ssd'de mi sorun? Konu hakkında bilgisi olan var mı? Bu arada ürünlerin hepsi Vatan'dan ancak 1 ay uzak kalmaya dayanamam ondan dolayı garantiye göndermek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Parçalarını kasaya monte ederken gerektiği kadar sıktığına emin misin? Her parçanın üzerinden teker teker gidip kontrol etmeyi dene. Kasaya değdiğin zaman bu sorun çıkıyorsa oynayan ve ya düzgün oturmayan parçalar bu soruna sebep oluyor olabilir. RAM soketleri, PCI yuvaları ve ya benzeri. Ayrıca sistem yazılımlarının da güncelliğine bakman da fayda olabilir.

Sıkıntı HDD'de de olabilir.

Güncelleme:
Pardon görmemişim sistem SSD üzerine kuruluymuş. O zaman HDD eleniyor.

Son düzenleme:
Anakartı doğru şekilde monte ettiğinizden emin olun. Yükseltme vidalarını kullanmadan direk olarak kasa üzerine vidalamış olabilirsiniz.

Dostum tahminimce soketleri tam oturmamışsın, diğer arkadaşların dediği gibi bi kontrol et, bu arada kartın kaliteli fakat anakartla uğraşırken vücudundaki statik elektiriği unutma mutlaka bir kapı kolu vs.. kendini statik elektrikten arındır.

Parçalarını kasaya monte ederken gerektiği kadar sıktığına emin misin? Her parçanın üzerinden teker teker gidip kontrol etmeyi dene. Kasaya değdiğin zaman bu sorun çıkıyorsa oynayan ve ya düzgün oturmayan parçalar bu soruna sebep oluyor olabilir. RAM soketleri, PCI yuvaları ve ya benzeri. Ayrıca sistem yazılımlarının da güncelliğine bakman da fayda olabilir.
Açıkçası Vatan'da montajı olmuştu kıyamamıştım , ancak şimdi yapabiliyorum tekrar müsait olduğum zaman uğraşacağım zaten teşekkürler.

Anakartı doğru şekilde monte ettiğinizden emin olun. Yükseltme vidalarını kullanmadan direk olarak kasa üzerine vidalamış olabilirsiniz.
Yükseltme vidaları var onda sorun yok zaten de dediğim gibi montajdan çok anakarttan korkuyorum.

Dostum tahminimce soketleri tam oturmamışsın, diğer arkadaşların dediği gibi bi kontrol et, bu arada kartın kaliteli fakat anakartla uğraşırken vücudundaki statik elektiriği unutma mutlaka bir kapı kolu vs.. kendini statik elektrikten arındır.
Açıkçası pek göze batan bir yer göremedim. SSDnin kablolarını HDDnin kabloları , ram slotları , ekran kartı da sağlam bir şekilde takılı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı