MSI Gaming 7 Açılıp Kapanma Sorunu

vefaaksaray

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar
Birkaç ay önce msı gaming7 4790k bir bilgisayar topladım. Bu güne kadar bir sıkıntı yoktu bugün kasayı açmaya çalıştığımda açma tuşuna bastım ışıklar geldi 2sn sonra kapandı birdaha denedim aynısı oldu. Bende kasanın yan kapağını açarak anakarttaki tuşa bastım yine aynısı oldu. Fişten filen çıkardım kabloları filan kontrol ettim. Sonra tekrar bastığımda açıldı şuan aynı bilgisayardan yazıyorum çalışıyor fakat neden böyle birşey yaptı kapatmaya korkuyorum açılmıyacak diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür olaylar benimde başıma geldi ve genellikle RAM' in iyi oturmamasından kaynaklanıyor olabilir. Bu tür donanımları (RAM, ekran kartı, varsa ses ve kablosuz alıcını (kısacası PCI Express) çıkarıp yeniden takman senin için iyi olacaktır. Sen bilgisayarını kapatsan bile anakartın elektrik aldığı süre boyunca donanımları izler. Bu yüzden bilgisayar kapalı iken telefonun için USB' den şarj alabilirsin. Donanımlarda bir sıkıntı var ise bilgisayar kendini korumaya alır ve bir sorun ihtimaline karşı bu şekilde kilitlenir (ne zaman prizden çekersen o zaman izlemeyi bırakır).

Bilgisayarı kapattım sorunsuz açıldı tekrar kapattım bu sefer açılırken yine yaptı. Power suply den kaynaklanıyor olabilirmi acaba? Dediğiniz gibi birazdan sökeceğim herşeyi tekrar takacağım ama 3 kere o anda yapıyor sonra açılıyor. Gaming 7 voltaj koruması filan varmı ki? Sorun işelmcide falan değildir demi bozmadan servise gönderirir bari elimde patlamasın ürünler.

700W zm700-glx zalman 80 plus psu aldım ve şuan ekran kartı takılı değil. Yeni sipariş geçtim daha gelmedi ekranı onboard hdmı dan kullanıyorum. Şuan öyle bir güç tüketimi söz konusu değil.

Şuradan MSI Gaming 7' nin güç değerlerini teyit edebilirsiniz. Bu arada her şey PSU ya bağlı değildir. PSU nun üstünde ne yazıyorsa o kadar güç gönderimi yapmaz. Çünkü bilgisayar ne kadar donanımlarının partiküllerini zorlar ise o kadar voltaj yükselir. O yüzden voltajlar sabit gösterilmez. Bağladığınız güç kablolarına bakın. Bilgisayar açıldığına göre daha değişik sorun var BIOS a düşüp oradan değerleri(güç değerlerini) kontrol etmeniz ve HDMI ayarlarını kurcalamanızda bir fayda var benden bu kadar kolay gelsin herkese.

Teşekkürler . Şunuda farkettim bilgisayar normal hızında kapandımı sorunsuz açılıyor. Bu sorunu çıkarmadan önce sanki daha uzun sürede kapanıyor. Ekranda görüntü gittikten sonra 1 veya 2 sn kapanması gerekirken bu birazdaha bekliyor yaklaşık 30 40 sn ondan sonra bastığımda ışıklar yanıp sönüyor. Başta tuş filan zannetim ama sorun farklı galiba daha detaylı yardımcı olabilecek biri var mı?

Baktım şimdi BIOS güncel değilmiş. Güncellemek ten de tırsıyorum açıkcası. Gaming 5 vardı önceden birkere güncelleyeyim dedim, servise gitti. Diğer özellikler de:
  • 4790k işlemci
  • 16 GB RAM
  • 700W Zalman 80 PLUS PSU
  • Gaming 7 anakart
  • Zalman sıvı soğutma
  • 120 GB SSD
  • 1 TB harddisk
Şuan ekran kartı yok 980 takıcam. Hemen cevap veremedim ceza almışım. Ama bu süreçte komple kasayı söktüm kısa devre olabilirdiye tekrar toparladım. 3 gündür 1 kere yaptı . Bu açılıp kapanma işlemini şuan nezaman yapacak diye merak ederek bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı