MSI Gaming 7 Debug: A2 B2 A2 9C Ekrana Görüntü Gelmiyor

Oğuz Ziya

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni kurduğum sistemde ilk zamanlarda reset attığımda ekrana görüntü gelmiyordu. Aldığım yere götürdüğümde sorunsuz çalıştığını söylediler. Eve getirdim 5 gündür sorunsuz çalışıyordu. Fakat dün akşam reset attığımda ekrana görüntü gelmedi yine. Sistem çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor cmos_clr yapıyorum bazen geliyor bazen gelmiyor. Kimi zaman klavye ve mouse'u çıkardığımda görüntü geliyor. Kimi zaman ekran kartının hdmi kablosunu çıkarıp taktığımda görüntü geliyor.Görüntü gelmediğinde çoğu zaman anakart üzerinde a2 yazıyor. Görüntü geldiğinde ise bios ekranı gelmeden önce her seferinde ekranın sağ alt kısmında önce 9c sonra a2 yazıyor. Sorunun ne olduğunu bilen varsa lütfen yardımcı olsun. @Recep Baltaş

Ayriyeten az önce baktığımda anakart üzerinde görüntü gelse bile ilk açılışta b2 a2 9c yazıyor.

Son düzenleme:
Debug List açıklaması:
Console Output/Input devices/Console initialization and
Load Option ROM (VGA, RAID, parallel ports, serial
ports……)
Montajda ters giden ya da olmayan bir şey var sanırım. Tüm bağlantıları ve ekran kartını slotlar aiyice oturttuğunuzdan emin olun.

Debug List açıklaması:

Montajda ters giden ya da olmayan bir şey var sanırım. Tüm bağlantıları ve ekran kartını slotlar aiyice oturttuğunuzdan emin olun.

Hocam simdi farkettim sistem win8 oldugu halde ekran kartinin driverini 8.1 yuklemisim. Ekrana goruntu gelmediginde hdmi soktum taktim goruntu geldi. Acaba driverdan olabilir mi ?

Montaji dogru yaptigimi dusunuyorum sistemi actigimda calismayan sistemde gorunmeyen bir parca yok. Cok yuksek fpsler aliyorum

Montaja tekrar detaylıca baktım kitapçıkla birlikte bir sorun görünmüyor. Bilgisayar 2-3 saattir kapalıydı şimdi açıyım dedim bu seferde direk açıldı bir çok kez reset attım sorun vermedi hala anlamış değilim.

Recep Baltaş'ın topladığı MSI Gaming 7'li sistemde de açılırken b2 9c a2 kodları görünüyor debug led üzerinde. Ama benim sisteme ara sıra görüntü gelmemesinin sebebini hala çözebilmiş değilim yardım edebilecek yok mu acaba?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı