MSI Gaming 9 AC işlemci yuvasında pin kırılma sorunu

Edelsang

Hectopat
Daha fazla  
MSI Gaming 9 AC anakartıma 0 kutusundan çıkarıp işlemcimi takınca yuvadaki dişler eğilip 1 diş kırıldı. Adım gibi de eminim işlemciyi düzgün taktığıma, bu nasıl mümkün olur ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Demek ki doğru takmamışsınız. Yapacak bir şey yok. Servise gönderin anakartı.
Servise yolladım bende ama sanmıyorum tamir ediceklerini.
İşlemciyi neye göre emin olarak taktın?
Anakartın üstündeki yuvarlak boş simge ile işlemcinin üzerindeki üçken yuvarlağı dolduran simgeye göre taktım.
Pin kırıldıysa anakartı servise göndereceksiniz. İşlemciyi köşedeki üçgene bakarak mı taktınız?
Aynen sizin dediğiniz gibi taktım hocam.

Foruma msj yollamam türkçe karakter kullanmadığım için 2 gün yasaklanmıştı ilginç bir şekilde. Anca cvp verebildim kusura bakmayın.

O zaman büyük bir ihtimal ile işlemciyi takarken zorladınız. Başka bir sebepten o pinler kırılmaz. Anakartı servise gönderin eğer çevrenizde bu işi bilen birisi varsa montajı ona yaptırın. Ve ya bırakın Vatan Bilgisayar yapsın.

Yolladım hocam gelmesini bekliyorum. 2 mesaj attım foruma ikisinde de ceza yedim türkçe kuralına uymadığım içinmiş. Ondan geç cvp veriyorum kusura bakmayın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı