MSI Gaming B150 M3 nasıldır ?

Bu anakarti almayip b150m bazooka alirsan daha yuksek ping, daha dusuk fps(fazla degil 1-2 fps), daha dusuk ses kalitesi, daha kotu yazilim destegi vb. seyler olur. Ancak i3 6100 ile kullanacaksan almana gerek yok veya b150 m3 e 400 lira verip ekran kartina 1000 lira vereceksen iyi olur. B150 m3 alip 700 liralik gpu alacaksan b150m bazooka alip gpu ya basarsin.

I5 6400-6500-6600 ve i7 6700 icin b150 gaming m3 tavsiye ederim.
i3 6100'i yaklaşık bir - iki yıl için kullanacağım ardından i5 ve i7'lere yönelebilirim o yüzden altyapıyı sağlam yapayım dedim şuan için hiç bir sorun yok ise B150 M3 + i3 6100 + R9 380X 3'lüsünü almak mantıklı mıdır ?

1 2 sene icinde islemcinizi degistireceksiniz guzel bir kombin olmus. 6100 , 380x i beslerken zorlanir 2 sene sonra degisecegi icin bi problem yok ama.

Ancak ileride yapicaginiz upgrade basinizi yakabilir. 2 sene sonra ne olacagini bilmiyoruz. O yuzden z170 e de yonelebilirsiniz. 2 sene sonra cpu dan ziyade gpu degistirmek daha saglikli olur.

1 2 sene icinde islemcinizi degistireceksiniz guzel bir kombin olmus. 6100 , 380x i beslerken zorlanir 2 sene sonra degisecegi icin bi problem yok ama.
Zorlamaz diye düşünüyorum forumda gezinirken görmüştüm daha yüksek kartları bile taşır diyorlar idi arkadaşlar.

Peki hangi anakartı önerirsiniz ? Benim düşündüklerim ; 1. Asus Z170 Pro Gaming 2. MSI Z170A Gaming M5

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu anakartı aldım kullanıyorum ama sorunum var....ses olayını aşamadım ayarlar nasıl olmalıdır?? ALLAH razısı için bir yardımcı olun

Overclock yapmayacaksan almalısın. Bazooka anakartta gaming lan yazılımsal olarak M3 te ise hem yazılımsal hem yonga olarak var

Arkadaşlar bu anakartı aldım kullanıyorum ama sorunum var....ses olayını aşamadım ayarlar nasıl olmalıdır?? ALLAH razısı için bir yardımcı olun
Zaten anakartın sitesinden güncel ses sürücüsünü yüklediysen ayar yapmana gerek yok. Bu arada monitöründe hoparlör varsa HDMI bağlantıyla anakarttan yararlanamassın.

yükledim 5+1 ses sisteminden gelen 3 ayrı jack var bunları nerelere takmam gereiyor ne yaptımsa ya 1 yada 2 hoperlör çalışıyor.monitörümde ses çıkışı yok DVI ile bağlıyorum malesef

Peki MSI Z170A Gaming M5 alsam ileride belki OC'lu işlemci alırım sizce mantıklı mıdır ilk etapta işlemciyi düşük anakartı yüksek tutmak ?

Ben şuan gayet ileriyi düşünerek Msı Gaming M5 aldım ancak MSI Gaming Pro veya Asus z170A Pro Gaming alabilirsin zevkine kalmış. Bu arada MSI anakartlarda ayın 29 una kadar alınan gaming modellerinde 80TL civarı para iadesi M5 alanada hem para iadesi hem rainbowsix oyunu hediye. Bu linkteki ürünler MSI Motherboard | Bundle Cashback

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı