MSI Gamıng M9 vs MSI Z170A XPOWER Gaming

Fırat Yapıcı

Kilopat
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Aşçı
Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar. Bazı arkadaşların da bildiği gibi Asus Z170 Deluxe anakart almıştım ancak MSI kadar memnun kalmadım. Yanlış anlamayın Asus gerçekten çok sağlam ve güzel ürünler çıkıyor ama, gel gelelim MSI'ın programları bana göre daha anlaşılır, daha kolay arayüz ve daha stabil geliyor. Bir de MSI'ın BIOS'u ve programların da Tar desteği var. Vatan Bilgisayar'da çalışanlar ile aram iyi olduğu için anakartı servis arcılığı ile iade ettik. Birkaç güne bu iki anakarttan birisini alacağım. Sizce iki anakartın birbirlerine göre artılarını ve eksilerini söylerseniz sevinirim. Ya da başka anakart tavsiyesi de alabilirim ancak sadece MSI ve Vatan Bilgisayar olmak zorunda. Çünkü mağazada kullanabileceğim iade çeki var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Z170 için pahalı bir anakart almanıza gerek yoktu, çok büyük farklar yaratmıyor. Z170'den geçme şansınız varsa X99 sistem toplayın, yoksa da MSI Z170 Gaming M7 almanız yeterli.

Başlıktaki ikisi arasından MSI Gaming M9 ACK'yi öneririm. GTX 1080'in fiyatı ucuzladığında SLI yapmak iyi olabilir.

http://www.gamersnexus.net/guides/2099-intel-chipset-comparison-z170-h170-h110
Normalde evet x 99 ile yapılması daha iyi ama ikisini x 8 hızında çalıştırmak birazcık veri kaybına yol açacaktır. 1080 gibi yüksek frekans ve veri yoluna sahip ekran kartı x 8 hızında çalıştırmak kötü olur ama iki GPU bir arada çalışınca daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. En az 5930 K olması gerekiyor 2*16 şeklinde çalıştırmak için. Oynadığınız oyunları araştırın. SLI olup olmadığını kontrol edin ikinci kart % kaç verimlilikte çalışıyor. Öngörü yaparak SLI yapmaya karar verebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı