MSI Gaming X 4060 Ti sistem temizlendikten sonra yavaşladı

sWezar

Picopat
Daha fazla  
RAM
TeamGroup 5200 mhz cl42 ddr5
SSD veya HDD modeli
MSI M371
Ekran kartı
MSI Gaming X 4060 Ti 16 GB
Anakart
MSI B650m-p pro
İşlemci
AMD Ryzen 5 7600
Hocalarım bilgisayarı 2023 Temmuz'u ya da ağustos'unda aldım. O kadar süre geçti termal macun yenileyeyim dedim kasaya karışmadan önce her şeyin fotoğrafını çektim. Sonra işlemci fanını çıkarttım termal macunu sürdüm soğutucuyu geri taktım her şeyi tıpatıp aynı yere ilk çalıştırdığımda bilgisayar açılıyor fakat monitörde sinyal yok hatası veriyordu ve EZ Debug LED'lerinde kırmızı ve sarımtak turuncu olan yanıyordu. Bulunduğum şehirdeki bir bilgisayarcıya götürdüm adam ne yapıp edip görüntü almayı başarmış. Fakat bilgisayar açılırken her zaman kırmızı ve turuncu EZ Debug LED'leri yanıyor. Ve açma işleminin süresini 40 saniye kadar geciktiriyor. Neden olabilir?

RAM'leri çıkarın, uç kısımlarını silgi ile silin; 1-3 veya 2-4 slotlara takın sonuç alamazsanız CPU'ya uzak slota 1 tanesini takarak çalıştırın. BIOS güncel değilse güncelleyin.
Ram silmeyi yapmıştım 1 3 2 4 şeklindede görüntü gelmezken denedim sonra bilgisayarcıya bıraktığımda adam 1 2 ye takmıştı görüntü vardı karışmayayım bozulmasın birdaha diye ellemedim

RAM silmeyi yapmıştım 1 3 2 4 şeklindede görüntü gelmezken denedim sonra bilgisayarcıya bıraktığımda adam 1 2'ye takmıştı görüntü vardı karışmayayım bozulmasın bir daha diye ellemedim.

Hocam şu an görüntü alabiliyorsunuz lakin geç açılıyor ve 2 tane Debug LED yanıyor doğru muyum?

Hocam şu an görüntü alabiliyorsunuz lakin geç açılıyor ve 2 tane Debug LED yanıyor doğru muyum?
Tam olarak öyle

Hocam hatta yarın videosunu çekip YouTube'a atıp linkini atarım tam olarak görmüş olursunuz ne oldugunu

BIOS'tan dediğim ayarları uygulayın, geri dönütünüzü bekliyorum.

Hocam BIOS'a girdim şimdi Memory context textureyi açtı ama EXPO profilleri yoktu kapatamadım resmi alta yüklerim.

Hocam BIOS'a girdim şimdi Memory context textureyi açtı ama EXPO profilleri yoktu kapatamadım resmi
Birde dün dediğim gibi ezdebugledlerin videosunu çektim link burada
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 20240425_070107.jpg
    20240425_070107.jpg
    279,6 KB · Görüntüleme: 7

Yeni konular

Geri
Yukarı