MSI Gaming X 5700XT çöküyor

Daha fazla  
Öncelikle iyi günler.
Benim elimde RX 5700XT Gaming X bir ekran kartı mevcut ürün 1 yıllık ve oyunların ortasında herhangi bir ısı,
Yükselmesi mevcut olmadan yüksek FPS oyunlarda anlık olarak takılıp eskiden WattMan hatası alırken şimdi ise çökme sorunu yaşıyorum yazılım güncelleme mesajı vurgulanıyor fakat yazılımı en güncel versiyonda ve fanlar kendi kendi durduruluyor ekran kartı bu süre zarfında yüksek sıcaklıklara çıksa bile ısınmaya devam ediyor fanlar çalışmıyor!
Bunu her crash veya çökme raporu aldığımda yaşıyorum ve manuel olarak düzeltmem gerekiyor eski Power'ım yetersiz olduğunu düşünerekten 650 Watt'lık bir Power aldım Corsair'in.

AMD'nin mesajı ise arıza nedeniyle ayarlar referans ayarlara geri yüklendi.
Test ettiğimde herhangi bir sorun yaşamıyorum BIOS'u güncellendi.
Ayrıca crash yedikten sonra bütün AMD yazılımı çizgili oluyor DDU ile sürücüyü temiz silsem bile crash yediği taktirde bu oluyor.
System özellikleri;

RX 5700XT Gaming X MSI.
8/2 G.Skill 2400MHz RAM.
Z370HD3 anakart.
i5 8600K Intel işlemci.
500 GB SSD.
1 TB hard disk.
Corsair CX650F RGB Power.

Son düzenleme:
Eski güncelemeye geri dön belki düzelir yine olmasa bozulmuştur. ya da fan durdugundan dolayı çöküyor.

Öncelikle iyi günler.
Benim elimde RX 5700XT Gaming X bir ekran kartı mevcut ürün 1 yıllık ve oyunların ortasında herhangi bir ısı,
Yükselmesi mevcut olmadan yüksek FPS oyunlarda anlık olarak takılıp eskiden WattMan hatası alırken şimdi ise çökme sorunu yaşıyorum yazılım güncelleme mesajı vurgulanıyor fakat yazılımı en güncel versiyonda ve fanlar kendi kendi durduruluyor ekran kartı bu süre zarfında yüksek sıcaklıklara çıksa bile ısınmaya devam ediyor fanlar çalışmıyor!
Bunu her crash veya çökme raporu aldığımda yaşıyorum ve manuel olarak düzeltmem gerekiyor eski Power'ım yetersiz olduğunu düşünerekten 650 Watt'lık bir Power aldım Corsair'in.

Ayrıca crash yedikten sonra bütün AMD yazılımı çizgili oluyor DDU ile sürücüyü temiz silsem bile crash yediği taktirde bu oluyor.
System özellikleri;

RX 5700XT Gaming X MSI.
8/2 G.Skill 2400MHz RAM.
Z370HD3 anakart.
i5 8600K Intel işlemci.
500 GB SSD.
1 TB hard disk.

Öncelikle iyi günler.

System özellikleri;

RX 5700XT Gaming X MSI.
8/2 G.Skill 2400MHz RAM.
Z370HD3 anakart.
i5 8600K Intel işlemci.
500 GB SSD.
1 TB hard disk.

Ekran kartın sıcaklığı ne durumda aynı modeli bende kullandım ve bende fanlar durmuyordu onun bir ayarı var Zero fan galiba sıcaklık 60 dereceyi geçmediği sürece fanları çalıştırmıyor.

Eski güncelemeye geri dön belki düzelir yine olmasa bozulmuştur. ya da fan durdugundan dolayı çöküyor.
Kankam stres testine 2 saat cayır cayır çalışıyor hiçbir şey olmuyor fan durunca zaten ısınmasın diye ayarlıyorum güncelleme ile alakalı olabilir bir de benim işlemcide 4.5 da çalışıyor referansı 4.3 boost ile ufak OC var k serisi olduğundan ötürü yaptık onunla alakası olabilir mi?

Son düzenleme:
Kankam stres testine 2 saat cayır cayır çalışıyor hiçbir şey olmuyor fan durunca zaten ısınmasın diye ayarlıyorum güncelleme ile alakalı olabilir bir de benim işlemcide 4.5 da çalışıyor referansı 4.3 Boost ile ufak OC var k serisi olduğundan ötürü yaptık onunla alakası olabilir mi?

Ben onu pek bilmiyorum ama forumda başkasına sorabilirsin.

Ekran kartın sıcaklığı ne durumda aynı modeli bende kullandım ve bende fanlar durmuyordu onun bir ayarı var Zero fan galiba sıcaklık 60 dereceyi geçmediği sürece fanları çalıştır
80 e dayanıyordu o problemi atlattım şimdi ise bu crash ler canımı sıkıyor yük altında değil bişey değil çökme raporu alıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı