5700XT yayındayken WattMan hatası veriyor

umut palabıyık

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar iyi günler. MSI 5700XT Mech OC ekran kartım ve R5 3600 işlemcim var. Normal oyun oynarken hiçbir sıkıntı yok ama yayın yaparken belli bir süre sonra PC kendini resetleyip WattMan hatası veriyor. Sizce sebebi ne olabilir?

Evet RAM'lerin MHz değerlerini arttırmak da sorunun kaynağı olabilir. BIOS ayarlarından XMP ayarını açtıysa disabled konuma getirip tekrar denesin.
O şekilde olmuyor. Sadece XMP kapatıp neden taban hızda kullansın RAM'leri.
Örneğin 3600 MHZ bir RAM'de sadece XMP kapatırsa 2133MHZ'e düşer. Manuel olarak aşağı inmesi lazım XMP kapattıktan sonra.

O şekilde olmuyor. Sadece XMP kapatıp neden taban hızda kullansın RAM'leri.
Örneğin 3600 MHZ bir RAM'de sadece XMP kapatırsa 2133MHZ'e düşer. Manuel olarak aşağı inmesi lazım XMP kapattıktan sonra.
Aynı sorunu yaşadığımdan biliyorum . Ramler xmp durumundaydı stabil mhz değerlerine çekip undervolt işlemi yapınca sorun ortadan kalktı ancak hangisi işe yaradı bilmem belki de ikisi birden yaramıştır .

Benim 3600 MHz. XMP kapattım. 2133'e düştü. Manuel 3200'e çıkardım. Düzeldi. Konu sahibi de kendine göre bir doğru frekansı bulacaktır.

Stabil değer diyorum işte benim RAM 3000MHz XMP konumunda manuele çekince 2666MHz oldu ve düzeldi ancak undervolt işleminin çözdüğünü düşünüyorum ben sorunu.

Arkadaşlar RAM'lerim XPG spetrix D41 16 GB. Sizce değiştirmem gerekn bir ayar var mı?
XMP profili açıksa kapatıp. Voltaj ayarına da dokunmadan manuel olarak sadece 3000'den aşağı inin. Bazı BIOS'larda bu 30-28-26 gibi görünebilir, 3000-2800-2600 yerine.
Arkadaşlar RAM'lerim XPG spetrix D41 16 GB. Sizce değiştirmem gerekn bir ayar var mı?
Sanırım single kit RAM kullanıyorsunuz.

XMP profili açıksa kapatıp. Voltaj ayarına da dokunmadan manuel olarak sadece 3000'den aşağı inin. Bazı BIOS'larda bu 30-28-26 gibi görünebilir, 3000-2800-2600 yerine.

Sanırım single kit RAM kullanıyorsunuz.
Yok hocam 2x kullanıyorum ama garip olan oyun oynarken bir sıkıntı yaşamıyorum yayın açtığım zaman sıkıntı oluyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı