MSI GE-60 Fan Ses Sorunu

Rufat10a

Hectopat
Yer
Bakü, Azerbaijan
Msi ge-60 dizüstü bilgisayarımda fan (soğutucu) ile sorun var. Fan arka planda program çalışmamasına rağmen hep çalısıyor. Fena ses geliyor. Windows 8 kullanıyorum. Buna kadar böyle sorun yoktu. Yardım edebilecek olursa sevinirim.

SCM den kapatmayı denedin mi diyeceğim onuda denemişsindir heralde :)

Sürekli aktif CPU kullanan işlemleri takip et. Birde Turbo ışığı ne alemde? Sürekli yanıyor mu oda?

Turbo fan tusu var onda, basinca fani tam devirde calistiriyor ve baya gurultulu calisiyor. Kesinlikle o acik kalmisti, onu sadece oyun oynadiginizda acin. Tus yukarida olacak, yeni seri ge60 ise sol ustte olacak. 2 tus var, birisi fan tusu digeri de isikli klavye tusu. Eski seri ise de ortada. 4-5 tane tus var onlardan biri zaten acik olunca tusun isigi yaniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format genelde bu tür sorunları çözmez ama şöyle bir ihtimal var: eğer sistemde bir çakışma veya arka planda işlemci tüketen bir virüs varsa bu işlemciyi ısıtıyor ve fanın daha yüksek devirde çalışmasına neden oluyordur. Bu bağlamda format atınca sorunun çözülme ihtimali var evet.

Eğer işlem merkezinde otomatik bakım işareti var ise otomatik bakımı görev zamanlayıcı dan kapatınız. Genelde işlemcinin yüke binme sebebi budur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format genelde bu tür sorunları çözmez ama şöyle bir ihtimal var: eğer sistemde bir çakışma veya arka planda işlemci tüketen bir virüs varsa bu işlemciyi ısıtıyor ve fanın daha yüksek devirde çalışmasına neden oluyordur. Bu bağlamda format atınca sorunun çözülme ihtimali var evet.

Hocam bu GE60 larda kronik bir sorun. Nasıl çözüleceğini bilmiyorum çok araştırdım. Herkes bi youtube videosu linki tutturmuş gidiyor ama geçici ve çok saçma bir çözüm. Fanın minimum hızını arttırıyor bir yazılım ile. Fan yoruluyor gereksiz yere daha fazla ses ve enerji.

İşlemciye yük binmese bile bilgisayar durup durup (6-7saniye) fuuuuu uuwwww... Yapıp tekrar duruyor :D Ama gerçekten minimum hzı aşması gerekecek kadar ısınınca (Oyun vs.) stabil bi şekilde çalışıyor. Ne varsa minimum modunda var.

Hani gece sessizce laptopu kucağınıza alıp nette forum vs. dolaşmak vardır ya... Hiç yaşayamadım onu.. Isınsa gam yemiycem resmen serin üflüyor, CPU sıcaklık 35 derecelerde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı