Msi GE 72 6QD Isınma Sorunu

Yer
İzmir-Nevşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benzer konular bulunmakta fakat herkes oyun içinde olan ısınmadan şikayetçi. 1 yıl önce aldım bilgisayarı fakat aldığım günden beri bir ısınma vardı ama oyun içinde oluyordu bundan zaten baştan memnun değildim. Fakat son zamanlarda oyun oynayamaz hale geldim. Oyun oynayamıyorum artık ve günlük kullanımda CPU=85-90 GPU=85-90 derecelerde oluyor. Turbo fanları açmadan kullanamıyorum. Boşta ise bugün denedim ve sadece masaüstünde arkada hiç bir uygulama açık değilken bile aynı sıcaklıkları gördüm.

PC özellikleri:
  • MSI GE72 6QD 231XTR
  • Intel(R) Core(TM) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz (8 CPUs), ~2.6GHz
  • Windows 10 Pro 64-bit (10.0, Build 15063) (15063.rs2_release.170317-1834)
  • 16384MB RAM
  • Intel(R) HD Graphics 530 - NVIDIA GeForce GTX 960M
Fikrinizi öğrenmek istedim. Eğer başka bir bilgi isterseniz hemen iletirim. Çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer konular bulunmakta fakat herkes oyun içinde olan ısınmadan şikayetçi. 1 yıl önce aldım bilgisayarı fakat aldığım günden beri bir ısınma vardı ama oyun içinde oluyordu bundan zaten baştan memnun değildim. Fakat son zamanlarda oyun oynayamaz hale geldim. Oyun oynayamıyorum artık ve günlük kullanımda CPU=85-90 GPU=85-90 derecelerde oluyor. Turbo fanları açmadan kullanamıyorum. Boşta ise bugün denedim ve sadece masaüstünde arkada hiç bir uygulama açık değilken bile aynı sıcaklıkları gördüm.

PC özellikleri:
  • MSI GE72 6QD 231XTR
  • Intel(R) Core(TM) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz (8 CPUs), ~2.6GHz
  • Windows 10 Pro 64-bit (10.0, Build 15063) (15063.rs2_release.170317-1834)
  • 16384MB RAM
  • Intel(R) HD Graphics 530 - NVIDIA GeForce GTX 960M
Fikrinizi öğrenmek istedim. Eğer başka bir bilgi isterseniz hemen iletirim. Çok teşekkürler.

Bios güncellemesi ve fan temizliği yapılmalı.

Çok teşekkür ediyorum. Bios şu an güncel fakat en kısa zamanda servise yollayacağım. Yazılımsal bir sıkıntıdan ötürü böyle bir sorun yaşanabilir mi peki ?

Servislik bir durum yok boşuna 20 gün serviste beklemesin cihaz bence sadece arka kapağı açıp hava tabancası ile temizlemeniz bile yetecektir. Youtube aracılığı ile termal macunuda yenileyebilirseniz sorun kalmaz.

Servislik bir durum yok boşuna 20 gün serviste beklemesin cihaz bence sadece arka kapağı açıp hava tabancası ile temizlemeniz bile yetecektir. Youtube aracılığı ile termal macunuda yenileyebilirseniz sorun kalmaz.

Anlıyorum çok teşekkürler bir kaç arkadaşım garantisinin iptal olacağından bahsetti sizce önemli mi o kadar ?

Benim bilgisayarımda MSI ve MSI lar hep böyle diye biliyorum.Benim PC’de en yüksek sıcaklık değeri sistemi en çok zorlayan oyunda 87 derece oluyor belki de 3 derce fark olabilir diye düşünüyorum.Termal macunu değişmen iyi olur (kalitesiz termal macun çözüm olmayabilir) 1 yıl kullanmışsın sonuçta servisin yapacağı şey de aynısı olur büyük ihtimalle kendine güvenmiyorsan servise gönder.

Son düzenleme:
Benim bilgisayarımda MSI ve MSI lar hep böyle diye biliyorum.Benim PC’de en yüksek sıcaklık değeri sistemi en çok zorlayan oyunda 87 derece oluyor belki de 3 derce fark olabilir diye düşünüyorum.Termal macunu değişmen iyi olur (kalitesiz termal macun çözüm olmayabilir) 1 yıl kullanmışsın sonuçta servisin yapacağı şey de aynısı olur büyük ihtimalle kendine güvenmiyorsan servise gönder.

Öncelikle yanıtın için teşekkürler. Kendim hallederim sıkıntı olacağını sanmıyorum. En çok zorlayan oyunda olsa benimde keşke boşta bile 90 ı buluyor dediğim gibi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı