MSI GE Serisi Hakkında

The Psycho

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kasa kalitesi çok kötü Alacaksanız Kesinlikle GT Serisini tercih edin çok sorunlu Seri GE Serisi diye duydum.
Deneyimleyen bilgisi olanlara soruyorum. Ben MSI'ın Yeni GE60'ının çıkmasını bekliyorum ve çıkıncada almayı düşünüyordum.
Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz lütfen alıp kullanıp incelemeyen arkadaşlar MSI Firmasının Fanlığını burada yapmasınlar.
Şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şunu bilmek lazım, MSI'ın G serisi dizüstülerinden GE serisi fiyat/performans odaklı olduğu için bazı şeyler gözünüze batabilir. GT serisi zaten sadece performansa dayalı olduğu için ve Türkiye'de 5.000 TL'nin altında bulunmadığı için adamların hata yapma gibi bir lüksü yok. Ben GE60 kullanıcısıyım. İlk çıktığı zaman aldım yani geçen sene.

Kasasının çok iyi olduğunu ben de söyleyemem çünkü uygun fiyata yapıp bir de alüminyum gövde eklenemez elbette. Plastik kullanılmış kasada ama sağlam bir plastik olduğu sağdan soldan gacırtı gucurtu gelmiyor. Piano black kullanılmış kasanın görünümünde. Bu benim sevmediğim bir şey. Yani parlak bir kasa. bilgisayarı ayna gibi kullanabilirsiniz yazın o derece yani. Ama ekranı mat olduğu için ordan kendinizi göremezsiniz :) Klavyesi SteelSeries. Güzel yani fena değil. Öndeki led ışıkları da araba farı gibi olduğu için gece canınızı sıkabilir ama yeni modelde böyle bir sıkıntı yok.

Yeni modellerinde MSI önceki modelinde yaptığı hatayı tamamen silmeye çalışmış. Çok iddialı geliyor Haswell modelleri. Ekran kartı da GTX 765M olacağı için önceki modellerinden çok daha iyi bir oyun deneyimi yaşatacak. Sonunda SSD işi MSI'ın GE serisinde de aklına geldi ve isterseniz SSD'li modelini alabileceksiniz. Görünüm ve kasada da iyileştirmeye gitmişler. Aydınlatmalı SteelSeries klavyesini kullanıyor aynı zamanda. Fiyat/Performans konusunda Türkiye'deki en iyi notebook olacak bence. Kapsamlı bir konu da hazırlamıştım incelemeye yönelik. Orayı okuyarak da diğer sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

https://www.technopat.net/forum/dizustu-ve-netbook/12723-msi-ge60-ge70-kullanicilari-konusu.html

Kasa kalitesi çok kötü Alacaksanız Kesinlikle GT Serisini tercih edin çok sorunlu Seri GE Serisi diye duydum.
Deneyimleyen bilgisi olanlara soruyorum. Ben MSI'ın Yeni GE60'ının çıkmasını bekliyorum ve çıkıncada almayı düşünüyordum.
Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz lütfen alıp kullanıp incelemeyen arkadaşlar MSI Firmasının Fanlığını burada yapmasınlar.
Şimdiden teşekkürler. :)

1-2 güncelleme yapmayı beceremeyen insanlar bilgisayar alınca ortada böyle dedikodular dolaşıyor. Sorunlu seri diye bir şey yok. Kasadan da memnun olmamak normal çünkü bu fiyata bu donanımla gelince bir yerden kısıyorlar. Ama yine de ben beğendim parlıyor benim hoşuma gitti. :D

Yeni serinin donanımı çok güzel, msi kalitesi var öncelikle rahatlıkla alabilirsin.

1-2 güncelleme yapmayı beceremeyen insanlar bilgisayar alınca ortada böyle dedikodular dolaşıyor. Sorunlu seri diye bir şey yok. Kasadan da memnun olmamak normal çünkü bu fiyata bu donanımla gelince bir yerden kısıyorlar. Ama yine de ben beğendim parlıyor benim hoşuma gitti. :D

Yeni serinin donanımı çok güzel, msi kalitesi var öncelikle rahatlıkla alabilirsin.
Kesinlikle katılıyorum size hocam :cool:

Bi daha buraya başkasından aldığın şeyleri yazma. Kendin deneyimleyip beğenmediysen yaz, ama başkasının sözünü taşıma! Hiç haz etmem.

Bi daha buraya başkasından aldığın şeyleri yazma. Kendin deneyimleyip beğenmediysen yaz, ama başkasının sözünü taşıma! Hiç haz etmem.
Ben bir şeyi almadan önce Kullanıcı yorumlarına bakarım internetten bu yorumuda internette gördüm. Doğruluğu tartışılır ancak sakız değil bu aldıktan sonra pişman olursam elimde kalacak ve şuan kullandığım cihaz gibi pişmanlıklar bunun önüne geçmek için zaten araştırıyor ve yorumları okuyor,değerlendiriyorum.
Amacınızı anlayamasamda umuyorum demek istediğimi anlamışsınızdır.
MSI Firmasını severim amacım kötülemek falan değil böyle yorumlarda var. Siz ne diyorsunuz amacıyla bu konuyu açtım.

Öncelikle ben yeni MSI ge70 kullanıcısıyım. Yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Performans konusunda kusursuz. Fakat kasa konusunda ufak tefek sıkıntılar var ama tabii bunlar olacak. Eski serideki gibi parlak değil fırçalanmış aliminyum. Fakat ilginç bir şekilde hala feci bir şekilde parmak izi bırakıyor. Her gün ıslak mendille siliyorum :) Ayrıca toz da çekiyor. Bunlara katlanabilirseniz alın derim. Bunlar benim canımı çok sıkmayan şeyler olduğu için düşünmeden aldım yani bi yerden kısıldığını zaten biliyordum :) Ama yok ben performans istemem sadece görünüş olsun dersen. Git asus'un nv56z modelini al da cayır cayır yansın notebook :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı