Msı Ge40 Dragon Eyes, Msı Ge60 ve Ge70 Öneri ve Yorumlarınız

Aresgod

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar bu benim ilk konum olucak. Ben normalde oyun bilgisiyarı toplamak istiyordum baktıkça notebooklara gözüm kaydı ve msı ge40 dragon eyes, msı ge60 ve ge70 arasında kararsız kaldım. Recep abinin de bu bilgisayarlar hakkında videolarını izledim özellikle ge 40 çok hoşuma gitti ama msı dışında da 3500'e alınabilcek notebooklar varsa benimle paylaşır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Ge40,Ge60,Ge70 Arasındaki tek fark boyuttur.
Fiyat performans olarak coğu kişi Msi'den memnun ancak alternatif olarak:
-Asus G series
-Toshiba Qosmio
Serilerine bakabilirsin.

Kasa toplamak en iyisi ;) 3500tl ye kat kat fazla performans alacağın bir kasa toplayabilirsin. Ama illa notebook olsun istiyorsan GE70 hatta GX70 düşünebilirsin. Render almayacaksan GX70 biçilmiş kaftan. GE40'ın da ekranı bana biraz küçük geliyor ve çözünürlüğü düşüktü diye hatırlıyorum.

Sanırım ge40 full hd değil ama ge40 kafama yattıı fakat bişey sorucam bu ge70 1920x1080 ya peki bunun ekran kartına daha çok yük binmez mi ? Sonuçta ge40 la ge 70 veya ge60 ın arasında bir fark yok demişsiniz ge40 ın 1600x900 olması bi avantaj sayılmaz mı? Sonuçta ekran kartına binecek yük azalıyor grafikler herhangi bir oyunun akışını bozmuyor. Battlefield 3 te tüm ayarlar en yüksekte oynamış recep abi aynı şekilde ge70 veya ge 60da da aynı performansı verecekse onları düşünürüm bir açıklık getirirseniz sevinirim.

GE40 > 1600x900 + GTX 760M

GE60 & GE70 > 1920x1080 + GTX 765M

Bir denge var. Aynı performansı vereceklerdir.

GE40'da rahatsız olduğum iki şey var:

1) Ekran paneli daha iyi olmalıydı.

2) Oyun oynarken sol bileğin konumlandırıldığı kısım aşırı ısınıyor ve çok rahatsız edici. ( Tam altında ekran kartı var )

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı