Msi ge60 0NC/0ND sorunları

rcpgny

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık iki buçuk yıldır MSI GE60 0NC kullanmaktayim ama şu sıralar bazı sorunlarla karşılaşmaktayım ve açıkcası net şekilde sorularıma çözüm bulamadığım için konu hakkında bilgili kişilerden yardım almak istiyorum.
1) Bilgisayarı aldıgım ilk haftadan beri fanım duzensiz sekilde aniden hızlanıp yavasliyor ve korkunc bir gürültüye sebep oluyor . Biraz arastırma sonucu bunun bu modelin genel sorunu oldugunu buldum , fanı temizletmeme ragmen sorun ediyor acaba bunun bir cozumu yok mudur? (Ozellikle oyunlarda cok daha berbat hale geliyor.)
2) Urunu aldigimda Windows 7 Home Premium yüklü bir sekilde elime ulaştı direk kullanmaya başlayabilmiştim ve aldığımdan beri format atmadım fakat bir hafta içinde laptop'ı kardeşime devredeceğim ve vermeden once format atmak istiyorum ama kutudan herhangi bir CD cıkmadı. Test yaptıgımda orijinal Windows olarak gozukmekte ama format atmak istedigimde bu orjinallige bir zarar gelecek midir yani yeni bir format CD'si alip yuklemem mi gerekir yoksa bir sekilde format kodu tarzi bir kodla atabilir miyim? Bilgisayarım ozellikler kısmında bir urun kimligi kodu bulunmaktadır, bunun yapmak istedigim seyle bir alakası var mıdır?

Konu hakkında gercekten yardıma ihtiyacım var ve simdiden tüm yardımlarınız için teşekkürler. .

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Fan için uzun süredir modellere uygun firmware mevcut. Vereceğim linkten işletim sistemini seçip bilgisayarına indir. Sonrasında RAR içindeki "ENEF_030.EXE" yazan dosyaya tıklayıp yükle. Otomatik yeniden başlatmazsa kendin bilgisayarı yeniden başlatırsın. Oyun sırasındaki sesi azaltır mı bilmiyorum ama sürekli devir yükseltip düşürmesinin önüne geçiyor.

MSI Global - The best gaming gears maker in the world

2) Recovery bölümü silinmemişse bilgisayar açılırken F3 tuşu ile ilk aldığın zamanki ayarlara dönebiliyor olman lazım. Eğer bu yöntem işe yaramazsa ve recovery için DVD yoksa ürün kimliğinde ya da cihazın altında yazan Windows anahtarını, modifiye edilmemiş Windows 7 Home Premium 64 Bit işletim sistemi DVD'si ile birlikte kullanıp orijinal olarak yükleyebilirsin. Benim tavsiyem ise Windows 8.1 kurman olur. Vereceğim linkten eğer hâlâ oluyorsa ücretsiz key alabilirsin.

Windows 8.1 DreamSpark Lisans Alma rehberi | Technopat Sosyal

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı